ALS hasta bakıcısı

ALS hasta bakıcısı

Tıp dilinde Amyotrofik lateral skleroz olarak tanımlanan ALS, vücudun merkezi sinir sistemini, beyin ve omurilik bölgelerinde yer alan sinir hücrelerinin yok olduğu ve ilerleyen bir hastalıktır. Bu hastalıkta hücre kayıpları ile beraber kaslarda güçsüzlük ortaya çıkar. Zamanla kişilerin hareket kabiliyeti azalır ve felç durumu gelişmeye başlar. Bunun sonucunda da hasta hareketsiz kalır ve bakıma muhtaç duruma gelir. ALS’de bellek ve zihinsel fonksiyonlar etkilenmez.ALS hastaları için evde bakım çok önemli bir husustur. Bu rahatsızlığın herhangi bir tedavisi yoktur bu nedenle de bakım çok önemlidir.

ALS hasta bakıcısı günlük olarak şu görevleri gerçekleştirmektedir:

  • Hastanın günlük vital bulgularına bakmak, kontrol etmek
  • Banyosunu yapmasını sağlamak
  • Altını değiştirmek
  • İlaçlarını düzgün kullanmasını sağlamak
  • Beslenmesinin takibi
  • Yatak yaralarının oluşmasına engel olmak için düzenli olarak pozisyon değiştirmek
  • Solunumu kontrol etmek
  • Vücudun hijyen bakımlarını yapmak (saç kesimi, tırnak kesmek, tıraş etmek)
  • Giyinmesine yardımcı olmak
ALS hastalarıyla 7 gün 24 saat ilgilenmek gerekmektedir. Eğer aile bireyleri bunu yapacak güçte değilse mutlaka profesyonel destek almalıdır. ALS hasta bakıcısı bu anlamda tüm ihtiyaçları karşılayacak niteliktedir. Eğer sizlerin de ALS hasta bakıcısı ihtiyacınız bulunuyorsa mutlaka bizimle iletişime geçin. Sizlere en doğru ve en uygun bakıcıyı yönlendireceğiz.

ALS hasta bakıcısı Videoları

ALS hasta bakıcısı için hiç zaman kaybetmeden bizimle iletişime geçmek için 0212 951 11 34 numaralı hattan bizi arayabilirsiniz.

Müşteri Hizmetleri

ALS hasta bakıcısı İçin İletişime Geçin
Message has been sent to us.
Error sending your message.

MERKEZ OFİS

Kartaltepe mahallesi Limonçiçeği Sokak No 7A 
Bakırköy/İstanbul

0212 951 11 34

MOSCOW OFİS

Ulitsa Myasnitskaya 24/7
Moscow Center / Russia

+7 903 241 16 01
Logo

İnsanbul insan kaynakları ve danışmanlık ltd şti,özel istihdam bürosu olarak 14.10.2019 - 13.10.2022 tarihleri arasında faaliyette bulunmak üzere TÜRKİYE İŞ KURUMU İŞKUR tarafından 1111 belge numaralı izin belgesiyle özel istihdam bürosu olarak faaliyet göstermektedir.4904 sayılı Türkiye iş kanunu gereğince iş arayanlardan menfaat sağlanması ve ücret alınması yasaktır.