Yabancı çalışma izni

Yabancı çalışma izni

Yabancı çalışma izni, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yabancı uyruklu kişilere uygun görüldüğü takdirde verilen bir resmi belgedir. Yabancılar, 6735 sayılı Uluslararası İşgücü Kanunu'na göre Türkiye'de çalışabilmek için bu izni almak zorundadır. Bu izinler yabancıların hem bağımlı hem de bağımsız bir biçimde çalışmalarını sağlayabilmektedir. Peki çalışma izni türleri nelerdir? Yabancı uyruklular hangi türlerde izin alabilirler?


Süreli Çalışma İzni:

Çalışma izni başvurusu olumlu değerlendirildiği takdirde, yabancı uyruklu kişiye süresini aşmamak kaydıyla verilen izindir. Genellikle en çok 1 yıl şeklinde verilmektedir. Bununla beraber daha sonra 2 ya da 3 yıla uzatmak mümkün olmktadır.

Süresiz Çalışma İzni:

Türkiye'de uzun dönem ikamet eden ya da sekiz yıl kanunu bir biçimde çalışma izni olan yabancılar, süresiz izin için başvuruda bulunabilir. 

Bağımsız Çalışma İzni:

Türkiye'de 5 yıl boyunca kesintisiz ikamet eden yabancılar, istedikleri yerde çalışabilir. Bu istihdama zenginlik katma amacı güder. Bağımsız çalışma izni de süreli olarak düzenlemektedir. 

Yabancı çalışma izni için hiç zaman kaybetmeden bizimle iletişime geçmek için 0212 951 11 34 numaralı hattan bizi arayabilirsiniz.

Müşteri Hizmetleri

Yabancı çalışma izni İçin İletişime Geçin
Message has been sent to us.
Error sending your message.

MERKEZ OFİS

Kartaltepe mahallesi Limonçiçeği Sokak No 7A 
Bakırköy/İstanbul

0212 951 11 34

MOSCOW OFİS

Ulitsa Myasnitskaya 24/7
Moscow Center / Russia

+7 903 241 16 01
Logo

İnsanbul insan kaynakları ve danışmanlık ltd şti,özel istihdam bürosu olarak 14.10.2019 - 13.10.2022 tarihleri arasında faaliyette bulunmak üzere TÜRKİYE İŞ KURUMU İŞKUR tarafından 1111 belge numaralı izin belgesiyle özel istihdam bürosu olarak faaliyet göstermektedir.4904 sayılı Türkiye iş kanunu gereğince iş arayanlardan menfaat sağlanması ve ücret alınması yasaktır.