Yabancıların vatandaşlık işlemleri

Yabancıların vatandaşlık işlemleri

Türkiye'de yabancıların birçok yolla vatandaş olmaları mümkündür. Örneğin son zamanlarda sıklıkla konuşulan 250 bin dolarak taşınmaz satın alan yabancılar, vatandaşlık hakkı da kazanacaktır. Bununla beraber doğumla ve sonradan olmak üzere Türk vatandaşlığı kazanılabilmektedir. Gelin bunlara beraber bakalım.

DOĞUMLA

Soy Bağı ile: Türkiye ya da Türkiye dışında Türk vatandaşı anne ya da babadan doğan çocuklar bunu hak eder.

Doğum Yeri ile: Türkiye'de doğan ancak yabancı uyruklu olan çocuklar. 

SONRADAN

Yetkili makamların kararı ile Türk vatandaşlığının kazanılması: Türkiye'de kesintisiz 5 yıl süreyle ikamet eden yabancılar başvurabilir. 

Türk vatandaşlığının istisnai olarak kazanılması: Bilimsel, ekonomik, sportif, sosyal, teknolojik, sanatsal ve kültürel alanlarda olağanüstü hizmeti bulunan kişilerin hak ettiği vatandaşlık biçimidir. 

Türkiye'de ev alan yabancılar: En az 250 bin dolar tutarında taşınmaz satın alıp en az 3 yıl satılmaması şerhi ile yabancılar Türk vatandaşlığı kazanabilmektedir. 

Yabancıların vatandaşlık işlemleri için hiç zaman kaybetmeden bizimle iletişime geçmek için 0212 951 11 34 numaralı hattan bizi arayabilirsiniz.

Müşteri Hizmetleri

Yabancıların vatandaşlık işlemleri İçin İletişime Geçin
Message has been sent to us.
Error sending your message.

MERKEZ OFİS

Kartaltepe mahallesi Limonçiçeği Sokak No 7A 
Bakırköy/İstanbul

0212 951 11 34

MOSCOW OFİS

Ulitsa Myasnitskaya 24/7
Moscow Center / Russia

+7 903 241 16 01
Logo

İnsanbul insan kaynakları ve danışmanlık ltd şti,özel istihdam bürosu olarak 14.10.2019 - 13.10.2022 tarihleri arasında faaliyette bulunmak üzere TÜRKİYE İŞ KURUMU İŞKUR tarafından 1111 belge numaralı izin belgesiyle özel istihdam bürosu olarak faaliyet göstermektedir.4904 sayılı Türkiye iş kanunu gereğince iş arayanlardan menfaat sağlanması ve ücret alınması yasaktır.

İnsanbul.com