Yabancılar ile evlilik işlemleri

Yabancılar ile evlilik işlemleri

Yabancı uyruklu kişilerin Türkiye'de Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı birisiyle evlenmesi için önlerinde herhangi bir hukuki engel yoktur. Bununla beraber gerekli prosedürler vardır ve bunların yerine getirilmesi şartı aranmaktadır. Türkiye'de taraflardan birinin Türk diğerinin yabancı ya da her ikisinin de yabancı olması durumunda Türk makamları önünde evlenmek mümkün olmaktadır.

Bunun için en önemli şart ise Yabancı uyrukluların kendi ülkelerinden bekar belgesi almasıdır. Bu belge evlenme ehliyeti olarak da adlandırılmaktadır. Yabancı bir birey ile Türk bir bireyin ya da iki yabancı bireyin evlenmek için ikamet adresinin bulunduğu belediyeye beraber başvurması gerekmektedir. Bu başvuru ile  beraber evlilik işlemleri de gerçekleştirilecektir. Özel durumlarda başvurular resmi vekil aracılığı ile de yapılabilir.

Bu evlilik başvurusu sırasında he Türkiye Cumhuriyeti vatandaşından hem de yabancı vatandaştan çeşitli belgeler istenmektedir. Bu belgelerin hepsinin eksiksiz bir biçimde ibraz edilmesi gerekmektedir. Bu şekilde evlilik yolunda hiçbir engel olmadan çiftler dünya evine adım atabilir.  

Yabancılar ile evlilik işlemleri için hiç zaman kaybetmeden bizimle iletişime geçmek için 0212 951 11 34 numaralı hattan bizi arayabilirsiniz.

Müşteri Hizmetleri

Yabancılar ile evlilik işlemleri İçin İletişime Geçin
Message has been sent to us.
Error sending your message.

Etiketler


MERKEZ OFİS

Kartaltepe mahallesi Limonçiçeği Sokak No 7A 
Bakırköy/İstanbul

0212 951 11 34

MOSCOW OFİS

Ulitsa Myasnitskaya 24/7
Moscow Center / Russia

+7 903 241 16 01
Logo

İnsanbul insan kaynakları ve danışmanlık ltd şti,özel istihdam bürosu olarak 14.10.2019 - 13.10.2022 tarihleri arasında faaliyette bulunmak üzere TÜRKİYE İŞ KURUMU İŞKUR tarafından 1111 belge numaralı izin belgesiyle özel istihdam bürosu olarak faaliyet göstermektedir.4904 sayılı Türkiye iş kanunu gereğince iş arayanlardan menfaat sağlanması ve ücret alınması yasaktır.

İnsanbul.com