insanbul

Blog Yazılarımız

Array

Bakıcı Ajansı

Güvenilir ve Profesyonel Hizmetin Adresi Günümüzün yoğun yaşam temposunda, güvenilir bir bakıcı bulmak aileler için büyük bir öncelik haline gelmiştir. Bu noktada devreye giren bakıcı ajansları, sundukları profesyonel hizmetlerle ailelerin hayatını kolaylaştırır. 27 yıldır sektörde hizmet veren ve Çalışma Bakanlığı'na bağlı olarak çalışan firmamız, bakıcı adaylarının adli sicil kayıtlarını kontrol etmesi ve video CV'ler hazırlamasıyla rakiplerinden ayrılmaktadır.

Array
Array

Çocuk Oto Koltuğunun Önemi

Çocuk oto koltuğunun kullanım amacı, trafik kazalarında yaralanmaların veya ölümlerin azaltılması amacıyla birçok tedbir alınmakla birlikte çeşitli kurallar yer almaktadır.

Array

Beyin Yorgunluğu Nasıl Önlenir

Beyin yorgunluğu sadece yaşla alakalı olmayıp her yaştan insanda görülebilir çünkü yaşa bağlı olarak organların işlevini yitirmesine bağlı olarak değil genelde psikolojik olarak ortaya çıkar.

Array

Bakıcı Ücretleri 2023

Aileler çocukları, hastaları veya bir aile büyükleri için hasta bakıcı seçerken birçok seçeneğe dikkat ederler. Bu noktada bakıcının eğitimi, farklı kişilik özellikleri ve farklı özellikleri seçimlerde etkili olur fakat ailelerin en çok ilgilendiği konuların başında ise bakıcı ücretleri gelmektedir. Bu konuda bizlerin vereceği bakıcı ücreti fikirleri, sizlerin bakıcı tutma hakkında belirli fikirler edinmesine olanak sağlayacaktır.

Array

Çocuğa Öksürük Şurubu Verirken Dikkat

Çocuklar boğazlarında yaşanan enfeksiyondan ötürü sık sık öksürür. Ebeveynler ise bunun çözümü olarak öksürük şurubu kullanır.

Array

Bebekler İçin Güvenlik Önlemleri

Hepimizin bildiği gibi bebekler, kendilerini koruyamamaktadır. Dolayısıyla da anne ve babalarının korumasına muhtaçtırlar.

Array

Başarılı Bir Profesyonel Olmanın İlk Adımları

Sizlere Harvard Business School’un ünlü profesörlerinden David Maister’in bir alıntısıyla karşılamak istedim. Peki neden? Çünkü iş hayatındaki profesyonellik ancak ve ancak iş hayatından bir örnekle anlatılabilir. David Maister ise uzmanlık alanı olduğu için bunu gayet iyi biliyor. Bu yüzden sizlere bir öğretmen edasıyla bu konuyu anlatmak istiyorum. Yani en temelden.

Array

Başarılı Bir Girişimci Hangi Özelliklere Sahip Olmalıdır?

Girişimci, bir çalışan olarak çalışmak yerine, küçük bir işletmeyi yöneten ve kâr umuduyla finansal riskler alan bir kişidir. Terim, özellikle ABD'de moda bir kelime haline geldiği "startup" ile bağlantılı olarak kullanılır. Birleşik Krallık ve İrlanda'da bunun yerine "iş sahibi" veya "iş adamı" kelimelerini kullanma eğilimindeyiz.

Array

Kanser ve Kemoterapi Hakkında Sık Sorulan Sorular

Modern dünyada, çağımızın hastalığı olarak bilinen kanser, her ne kadar uzun yıllardır hayatımızda olsa da hakkında çok az şey bildiğimiz bir illettir. Bu anlamda, özellikle kanserden şüphelenen insanlar ya da kansere yakalanan insanlar, kanser ve kanserin bir tedavisi olan kemoterapi hakkında birçok soru sormaktadır.

Array

Evde Evcil Hayvan Beslemenin Çocuğunuza Sağlayacağı 5 Fayda

Evcil hayvanlar, insanlığın eski zamanlarından bu yana, insanlarla birlikte yaşayan canlılardır.

Array

Ofiste Daha Keyifli Çalışmanız İçin 8 Tavsiye

Ofiste keyifli çalışmanın sırları sadece çalışan olarak sizlerden geçmez. Firmanın sağladığı avantajlar ve ofis ortamı da keyifli çalışmanın diğer unsurlarıdır.

Array

Yeme Bozukluklarını Önlemenin 4 Yolu

Yeme bozukluğu ciddi bir sağlık sorunudur. Genellikle sağlığı tehdit edecek kadar düzensiz ve sağlıksız beslenme alışkanlıklarına sahip kişilerde, yemek bozukluğu teşhisi konulabilir. Fakat kadınlarda, erkeklere oranla daha sık görülür. İlginçtir ki sosyoekonomik durumu iyi durumda olan kişilerde daha sık gözükmektedir.

Array

Başarılı Çocukların Anne Ve Babalarının Örnek Davranışları

Her ilgili ebeveyn çocuklarının başarılı olmasını isterler. Hayatta başarı sağlayan bir birey, birçok noktada mutlu olabilir. Bu yüzden, başarının sırrı iyi bir anne ve babadan geçer. Tabii ki anne ve babası ilgisiz fakat kendisi çok başarılı insanlar vardır. Fakat böyle bir durum içinde başarılı olmuş bir birey, çoğunlukla kendi emekleri sayesinde bir yere gelmiş ve birçok zorluk atlatmıştır. Fakat ilgili ve destek veren ebeveynlere sahip çocuklar, başarı merdivenlerini daha çabuk ve daha zahmetsiz bir şekilde tırmanırlar.

Array

Güne Zinde Başlamanın Yolları

Bir insanın yaşamında bir gün çok önemlidir. O güne zinde başlayan insanlar, genellikle günleri çok verimli geçirirler. Bu anlamda aslında, yaşamın sırrı hayatı verimli geçirmekten geçer. Ayrıca zinde bir gün demek kaliteli bir yaşam demektir. Zaten birazdan vereceğimiz önerilerle birlikte, daha kaliteli ve konforlu bir hayata merhaba diyeceksiniz.

Array

Alzheimer Hastası Bakımı İçin 10 Tavsiye

Alzheimer hastaları genellikle bakıma muhtaç hale gelebilmektedir. Ayrıca bazı durumlarda, onların bakımları da bir hayli zor olmaktadır. Bu hastaların bakımları, genellikle aile üyeleri tarafından yapılır.

Array

Okul Değiştirmek Çocukları Nasıl Etkiler

Birçok aile, ikamet ettikleri yerleri sürekli değiştirirler. Bununla birlikte özellikle memurlar, değişen görev yerleri sebebiyle sıkça yaşadıkları şehirleri değiştirmektedir ve bu tarz ailelerin çocukları da hem arkadaşlarından hem de okullarından kopup her seferinde, farklı okul ve arkadaşlıklara alışmak zorunda kalırlar. 

Array

En Çok Tercih Edilen Ev Yardımcısı

Özellikle çalışan ailelerin en büyük problemlerinin başında her şeye yetişmekte zorluk çekmek gelmektedir.

Array

Tecrübeli Bebek Bakıcısının Size Katacağı Artılar

Bebekler, temel ihtiyaçlarının karşılanması ve güven duygusunun oluşması açısından yetişkin bir bireye ihtiyaç duymaktadır.

Array

Çocuk Bakıcısı İle Çocuğunuzun Gelişimine Önem Verin

Çocuk bakıcısı seçimi oldukça önemli ve dikkat edilmesi gereken bir durumdur. Çocukların tecrübeli ve profesyonel bir bakıcı ile bakım süreci geçirdiklerinde, kişisel, zihinsel ve fiziksel gelişim sürecinde olumlu birçok fayda elde edecektir.

Array

Yenidoğan Bebeğin Doyduğunu Nasıl Anlarız?

Dünyaya gözlerini açmış olan minik bebekleri için heyecan, mutluluk ve endişe gibi duyguların hepsini bir arada yaşayan aileler, diğer bir yandan da bebeklerinin beslenmesi ile ilgili büyük bir kaygıya düşmektedir.

Array

Endonezyalı Bakıcı

Aileler özellikle kadınların çalışma hayatında aktif rol almasına bağlı olarak ya da annelerin birden fazla çocuğu olması nedeni ile bir desteğe ihtiyaç duyması gibi nedenlerden dolayı, çocuk bakıcıları ile çalışmak istemektedir.

Array

Ugandalı Bakıcı

Günümüz şartlarının ve hayat koşullarının değişmesi nedeni ile aileler çocuk bakımı ya da ev işleri sırasında dışarıdan destek almak durumunda kalabilmektedir.

Array

Uygun Fiyatlı Bakıcı Bulmanın En Kolay Yolu

Son dönemlerde ülke koşulları ve hayat şartları nedeni ile neredeyse tüm aileler uygun fiyatlı bakıcı bulmanın en kolay yolu nedir? gibi konu başlıkları hakkın araştırmalar yapmaktadır.

Array

Bakıcı Arıyorum

Bakıcı arıyorum ama aradığım özellikteki kişileri bulmakta zorlanıyorum, bakıcı seçimi yapamıyorum ya da bakıcı seçerken nelere dikkat etmeliyim gibi sorularınıza cevap arıyorsanız en doğru adrestesiniz demektir.

Array

Hasta Bakıcının Görevleri

Hasta bakımı, birçok insanın hayatında önemli bir yere sahiptir. Herkesin çevresinde bakıma muhtaç bir hasta, yaşlı ya da kaza gibi nedenler ile bakımının yapılması gereken bir insan bulunmaktadır.

Array

En Çok Tercih Edilen Yabancı Bebek Bakıcısı

En çok tercih edilen yabancı bebek bakıcısı söz konusu olduğunda birçok insanın aklına Filipinli bebek bakıcıları gelmektedir.

Array

Bebeklere El Dezenfektanı Kullanmak Güvenli Midir?

Pandemi dönemi şartları ile birlikte cilt üzerindeki zararlı mikroorganizmaların yok olmasını sağlamak adına kullanılan el dezenfektanları, birçok insanın kendini koronavirüsten korumak adına kullandığı en önemli ekipmanlar arasında yer almaya başlamıştır

Array

Bakıcı İle Sorun Yaşamamak İçin Dikkat Etmeniz Gerekenler

Bakıcı seçimi oldukça zorlu ve meşakatli bir süreçtir. Anne ve babalar bu dönemde çocuklarının en doğru şekilde eğitim alabileceği ve güvenle korunabileceği bir bakıcı ile çalışmak istedikleri için oldukça titiz davranmakta ve tüm ayrıntıları değerlendirmektedir.

Array

Bakıcı Seçiminde Bebek Cinsiyetinin Önemi Var Mı?

Bakıcı seçimi sırasında dikkat edilmesi gereken ve anne babaların kafasını karıştıran birçok önemli nokta ya da soru bulunmaktadır. Bakıcı seçiminde bebek cinsiyetinin önemi var mı? sorusu da bu soru işaretleri arasında ilk sıralarda yer almaktadır.

Array

Koranavirüs Hamilelikte Bebeğe Bulaşır Mı?

Korana virüs hamilelikte bebeğe bulaşır mı? sorusunun cevabı, pandemi döneminde anne olmaya hazırlanan birçok insan tarafından merak edilmektedir. 

Array

Okul Çağındaki Çocukların Beslenmesinde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Okul çağındaki çocukların beslenmesinde nelere dikkat etmeliyiz? sorusu okul çağına gelmiş birçok anne tarafından merak edilmekte olan önemli bir sorudur.

Array

Kendi Evinde Çocuğuma Bakacak Bakıcı Arıyorum

Kendi evinde çocuğuma bakacak bakıcı arıyorum, ama bu konuda nereden yardım alacağımı bilemiyorum diyorsanız, doğru adrestesiniz demektir.

Array

Doktor Çocuğuna Bakıcı

Doktorlar esnek çalışma saatleri nedeni ile bakıcı bulmakta zorlanmakta ve olası sorunları ilk başta önlemek adına çocuk bakıcısı ararken doktor çocuğuna bakıcı olarak arama yapmaktadır.

Array

Yenidoğan Bebeklerin Kakası Neden Yeşil Olur?

Yenidoğan bebeklerin kakası neden yeşil olur? sorusu birçok anne babanın en büyük merak konuları arasında yer almaktadır. İlk defa bebek sahibi olan tüm anne babalar, bebekleri hakkında çeşitli birçok endişeye kapılmaktadır.

Array

Yenidoğan Bebeklerde Emzik Kullanımı

Yenidoğan bebeklerde emzik kullanımı, minik yavrularını kucağına almış olan birçok anne tarafından merak edilmekte olan bir konudur. Yenidoğan bebeklerde emzik kullanımı tamamen ebeveynlere ve görüşlerine kalmış olan bir durum olarak nitelendirilebilmektedir. 

Array

Bebeklerde Uyku Düzeni

Bebeklerde uyku düzeni oldukça önemli ve özen gösterilmesi gereken bir durumdur. Bebeklerin sağlıklı bir şekilde büyümesi ve gelişebilmesi için en önemli gereksinimlerden biri olan uyku, bebekler ve anneler arasında büyük bir probleme dönüşebilmektedir. 

Array

Göğüs Ucu Yarasına Ne İyi Gelir

Göğüs ucu insan vücudunun en hassas noktalarından biridir. Bu hassasiyet özellikle emziren kadınları oldukça zorlayabiliyor. Göğüs ucu yaraları neden oluşur? Göğüs ucu yaralarına ne iyi gelir? Emzirmenin ilk günlerinde bu duruma alışkın olmayan meme uçlarında oluşan yaralar sizi emzirmekten soğutmasın. Bu yazı emziren tüm anneler için geliyor.

Array

Hamilelikte Kan Uyuşmazlığı

Hamilelikte kadınlar en duygulu, en keyifli ve en stresli günlerini yaşıyorlar. Bebeğin ilk kalp atışını duyduktan sonra doğumuna kadar olan zaman zarfında pek çok konuda iyi ve detaylı bilgi edinmek büyük önem taşıyor. Kan uyuşmazlığı ise bilgi sahibi olunması gereken önemli ve popüler başlıklardan biri. Kan uyuşmazlığı hakkında daha hamileliğin ilk günlerinde detaylı bilgi sahibi olmak demek, bebeğin sağlığını riske atmamak demek. Hamilelikte kan uyuşmazlığı nedir? Kan uyuşmazlığı neden olur? Kan uyuşmazlığı bebeği etkiler mi? Kan uyuşmazlığı nasıl tedavi edilir? İşte cevaplar!

Array

Lohusa Depresyonu

Dikkat: Lohusa çıkabilir! İşte Lohusa Depresyonu Hakkında Merak Ettikleriniz!

Array

Doğumu Kolaylaştıran Egzersizler

Hayatta doğal olan yöntemleri seçmek her zaman için en doğrusu. Doğumu da normal yapabilmek anne ve bebek için en sağlıklı tercih oluyor. Uzmanlar tıbbi bir zorunluluk olmadığı süreci normal doğumu öneriyor. Peki, normal doğuma giden yolda bedeni hazırlamak için neler yapılabilir? İşte doğumu kolaylaştıran egzersizler!

Array

Epizyosuz (dikişsiz) Normal Doğum

Normal doğum yapmak isteyen ama epizyodan çekinen kadınlar dikkat: Epizyosuz yani dikişsiz normal doğum yapmak mümkün. Normal doğumdan epizyotomi yöntemi nedeniyle vazgeçmeyin; talebinizi doktorunuza mutlaka iletin! Epizyotomi nedir? Epizyosuz normal doğum için neler yapılmalı? Dikişsiz normal doğumu etkileyen faktörler nelerdir? Bu yazı ile yolunuz dikişsiz normal doğuma çıkarabilir! Unutmayın, “Ben, doğumda epizyo istemiyorum” demek sizin hakkınız ve kişisel tercihinizdir.

Array

Aile İkamet İzni Nedir?

Aile ikamet izni nedir; Evlilik ve ailenin toplumumuzda anayasal olarak korunan özel bir yeri vardır. Bu koruma aynı zamanda göçmenler için de geçerlidir. Göçmen aileye koruma amaçlı verilen kısa dönem ikamet iznine aile ikamet izni denir.

Array

Anne Ve Bebeğin Birlikte Uyuması Güvenli Mi?

Yenidoğan bebekler için kendilerini en güvende hissettikleri yatak ana kucağıdır. Doğduğu andan itibaren bir süre boyunca kendini hala annesinin karnında zanneden bebeğin huzur ve güveni için anne ile birlikte uyuması çok büyük önem taşıyor. “Anne ve bebeğin birlikte uyuması güvenli mi?” sorusuna cevap arayanlar için özel bir yazı hazırladık.

Array

Filipinli Bakıcıların Temel Özellikleri

Aileler çeşitli nedenlerden dolayı filipinli bakıcı ile çalışmak isteyebilmektedir. Bu bağlamda çocuk bakıcıları ile çalışan aileler, sayısız fayda elde etmekte ve birçok sorumluluğun hafiflemesini sağlamaktadır.

Array

Doğumdan Sonra Saç Dökülmesi

Hamilelik, doğum ve doğum sonrası kadınların fizyolojik olarak birçok değişimi aynı anda yaşadığı zorlu bir süreç. Değişen hormonların ve hızlı kilo alıp vermenin yanı sıra bu süreçte karşılaşılan problemlerden biri de saç dökülmesi olabiliyor. Doğum sonrası saç dökülmesinin nedenleri nelerdir? Saç dökülmesini durdurmak için neler yapılır? Doğumdan sonra saç dökülmesi ile ilgili detayları yazımızda derledik.

Array

Filipinli Bakıcıların Dil Öğretmede Önemi

Aileler çeşitli nedenlerden dolayı çalışmak zorunda kaldıklarında, çocuklarının gelişimi için büyük bir kaygı hissine kapılmaktadır. Çocuklarının her durumda doğru bir gelişim süreci geçirmesini isteyen aileler en iyi filipinli bakıcı adayını bulmak için büyük bir çaba sarf etmektedir.

Array

Filipinli Bakıcı İle Tatile Gidilir Mi?

Filipinli bakıcı ile tatile gidilir mi? sorusu bakıcılar ile çalışmakta olan birçok aile tarafından merak edilen konular arasında yer almaktadır. Türkiye'de en sık tercih edilen yabancı bakıcılar arasında yer almayı başaran Filipinli bakıcılar bu durumu profesyonelliklerine borçludur.

Array

Aileler Filipinli Bakıcılar Tercih Ediyor

Aileler çocuk bakımına ihtiyaç duydukları dönemlerde genel olarak neden Filipinli bakıcıları tercih etmektedir sorusu bir kesim tarafından sıklıkla merak edilmekte ve bu sorunun cevabı aranmaktadır.

Array

Bebek Beşiği Nasıl Seçilmeli?

Anne ve babalar için hamileliğin en heyecanlı ve keyif veren süreci bebeğin eşyalarını hazırlamaktır. Özellikle bebek odasını hazırlamak her detayıyla hem eğlenceli hem de dikkat gerektiriyor. Bebek beşiği seçimi ise en önemli ayrıntılardan biri. Bebek beşiği nasıl seçilmeli? Bebek odası hazırlarken nelere dikkat edilmeli? Bebeğinizin odası hazır olsun ya da olmasın, bu yazı rahatı ve güvenliği için yazıldı!

Array

Doğumda Suni Sancı Neden Verilir?

Doğum yapmak “sancılı” bir süreç! Hatta öyle ki hayatta bizleri zorlayan pek çok konu ve süreç için “doğum sanıcısı gibi” benzetmesi yapılıyor. Peki, doğum böylesine zorluyken bazı kadınlara neden suni sancı veriliyor? Suni sancı nedir? Hangi durumlarda suni sancı uygulanmamalıdır? İşte merak edilen cevaplar!

Array

Spinal ile Epidural Anestezi Farkı

Bilimin tuttuğu ışıkla her gün yeni bir nokta aydınlanıyor ve insan hayatı daha sağlıklı ve konforlu bir noktaya erişiyor. Bu konfor da “doğum”la başlıyor. Uygulanan bölgesel anestezi yöntemleri sayesinde anneler doğum sırasında acı çekmiyor. Spinal anestezi nedir? Epidural anestezinin spinal anesteziden farkı nedir? İşte bölgesel anestezi yöntemleri hakkında merak edilenler…

Array

Yenidoğan sarılığı nedir? Nasıl anlaşılır?

Annelerin çoğu aynı zamanda birer kaygı makinesidir. Bebeğini kucağına aldığı andan itibaren, onu koruma kaygısıyla önce tüm kötü senaryoları bir bir aklına getirir, sonra da bunlar için tedbirleri sıralar. İşte, o senaryolardan biri de “yenidoğan sarılığı”dır. Üstelik bu filmin senaryosu yaşanmış hikayelerden yazılıyor. Her sağlık sorunu gibi ciddiye alınması gerekse de dünyaya gelen bebeklerin yüzde 60’ında genellikle ilk 10 gün içinde ortaya çıkan yenidoğan sarılığı zamanında müdahale ile bertaraf edilebiliyor. Yenidoğan sarılığı nedir? Nasıl anlaşılır? Yenidoğan sarılığı neden olur?

Array

Ten Tene Temasın Anne ve Bebek için Faydaları

Temas, sevgiyi göstermenin en etkili yollarından biri. Bu yalnızca bir bebek için geçerli değil; ailenize, eşinize, dostunuza, hayvanlara şefkatle temas etmek hayatla aranızdaki bağları çok daha kuvvetli kılıyor. Ten tene temas ise bebeğin doğduğu andan itibaren kendini güvende hissetmesini, sevildiğini anlamasını sağlıyor. Ten tene temas uygulandığında annenin ısısı bebeğe geçiyor, bebek annenin kalp atışlarını duyuyor, ilk bağ kuruluyor. İşte bireyin özgüven yaratımı tam o anda başlıyor. Ten tene temas nedir? Ten tene temasın bebekler için avantajları nelerdir? Babayla ten tene temasın faydaları var mıdır? Aklınızdaki soruları yazımızın okuyarak yanıtlayabilirsiniz.

Array

Bebeklerde Kabızlığa Ne İyi Gelir?

Bebeklerdeki dışkılama problemi ebeveynler, özellikle de anneler için korkulu bir rüyaya dönüşebiliyor. Esasen ishal daha büyük bir sorunmuş gibi düşünülse de kabızlık da bebeğe oldukça sıkıntı veren dışkılama problemlerinden biri. Kabızlığın sebepleri nelerdir? Bebeklerde kabızlığa ne iyi gelir? Emziren annelerin kabızlığa karşı beslenmelerinde nelere dikkat etmeleri gerekir? İşte bebeklerde kabızlık ile ilgili detaylar…

Array

Doğum Çantası Ne zaman Hazırlanmalı ve Doğum Çantasında Olması Gerekenler

Bebeğinizin odası hazırlandı, patikleri örüldü, zıbınları sıralandı… Bebeğiniz için her şey hazır mı dersiniz? Peki ya doğum çantası hazır mı? Bebeğinizin doğar doğmaz rahat olması ve doğum için en önemli aşamalardan biri doğum çantası hazırlamak. Doğum çantası ne zaman hazırlanmalı? Doğum çantasında olması gerekenler neler? Yazımızı dikkatlice okursanız, siz de doğum çantasını çok daha pratik bir şekilde hazırlayabilirsiniz. İşte doğum çantası hazırlamanın ipuçları!

Array

Hamilelikte çatlaklar nasıl önlenir?

Hamilelik dönemi kadınların fizyolojik pek çok değişim geçirdiği bir dönem. Karın bölgesinde ve memelerde oluşan çatlaklar psikolojik olarak da olumsuz etkiler bırakabiliyor. Bu süreci psikolojinizde çatlaklar oluşmadan geçirmenin yolu ise hamilelik çatlaklarını önlemek! Hamilelik çatlakları nasıl önlenir? Oluşan çatlaklar daha sonra giderilebilir mi? Kafanızın rahat olduğu bir hamilelik yaşamak için önlem almaya şimdi, bu yazıyla başlayabilirsiniz.

Array

Sütüm bebeğime yetiyor mu?

Bir annenin emzirmeye başladığı ilk günlerden itibaren en çok düşündüğü konu sütünün bebeğinin doyması, beslenmesi ve gelişmesi için yeterli olup olmadığıdır. Özellikle emzirmenin ilk 10 gününün bebeklerin bağışıklık sistemi üzerindeki olumlu etkisini hatırladığımızda sütün yetmesi ve kesilmemesi için doğru beslenmek oldukça büyük önem taşıyor. Anne sütünün bebeği doyurup beslemesi içinse yapılması gerekenleri sizin için yazımızda derledik.

Array

Bebeklerde gaz sancısına ne iyi gelir?

Kucakta sallamak, sırtını ovalamak, karnına masaj yapmak… Bazen bunların hiçbiri çare olmayabilir. Özellikle bebeklerin yaşadığı en büyük sıkıntılardan biri gaz sancısıdır, tabi yeni annelerin de… Peki, zamanla bebeklerin de annelerin de üstesinden daha kolay gelebildiği gaz sancısı neden olur? Bebeklerde gaz sancısına ne iyi gelir? Gaz sancısı belirtileri nelerdir? Bu soruların cevaplarıyla bebeğinizin gazını almaya siz de hazır olabilirsiniz.

Array

Sezaryen Doğumda Hangi Anestezi Tercih Edilmelidir ?

Dokuz aylık bir süreyi kapsayan doğum serüveni, oldukça zor fakat bir o kadar da heyecanlı bir süreçtir. Bayanların hayatları tamamında yaşayabilecekleri en şiddetli ve kuvvetli ağrılardan biri, doğum ağrısı olarak nitelendirilmektedir.

Array

Yabancıların Türkiye’deki davaları

Yabancı gerçek ve tüzel kişiler ve Türkiye’de mutad meskeni olmayan Türk vatandaşlarının Türkiye’de dava açması mümkündür. Ama bu dava için izlenecek usuller bulunmaktadır.

Array

Yabancı çalışma izni

Yabancı çalışma izni, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yabancı uyruklu kişilere uygun görüldüğü takdirde verilen bir resmi belgedir.

Array

Yabancı sağlık sigortası

Türkiye’de oturma izni almak için başvuran yabancı kişiler, mutlaka özel sağlık sigortalarına kayıt yaptırmak durumundadır.

Array

Yabancıların vatandaşlık işlemleri

Türkiye’de yabancıların birçok yolla vatandaş olmaları mümkündür.

Array

Yabancılar ile evlilik işlemleri

Yabancı uyruklu kişilerin Türkiye’de Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı birisiyle evlenmesi için önlerinde herhangi bir hukuki engel yoktur. Bununla beraber gerekli prosedürler vardır ve bunların yerine getirilmesi şartı aranmaktadır.

Array

Yabancılara Türkiye’de oturma izni

Yabancıların Türkiye’de oturma izni alması için belli başlı prosedürleri yerine getirmesi gerekmektedir.

Array

Normal Doğum Aşamaları

Birçok ailenin en önemli isteklerinin başında çocuk sahibi olmak bulunmaktadır. Son derece heyecan verici ve zorlu bir süreç olan bu durum aynı zamanda anne ve baba adaylarının dikkat etmesi gereken önemli bir dönemdir. Anne adayları hamile kaldığını öğrendikten sonra, çocuklarının ne zaman ve nasıl dünyaya geleceklerini merak etmektedir. Birçok uzman genel anlamda normal doğumu tavsiye ediyor olsa da, bu durum ne yazık ki bazen bu doğrultuda ilerleyemiyor ve sezaryen doğum anne ve bebek için hayat kurtarıcı bir müdahale olarak görülüyor.

Array

Yabancıların aile ikamet izni

Ülkemizde yabancıların aile ikamet izni alabilmeleri mümkündür. Türk vatandaşı, Türk vatandaşı doğup çıkma izni alarak Türk vatandaşlığını kaybetmek, ikamet izinlerinden birine sahip olan yabancılar, mülteciler, ikincil koruma statüsüne sahip olanlar aile ikamet iznine başvurabilmektedir.

Array

Anne Sütünü Arttıran Gıdalar

Anne adayları gebe olduğunu öğrendiği andan itibaren tüm odak noktası bebeğin sağlıklı bir şekilde dünyaya gelmesi olur. bebeklerin anne karnında en sağlıklı şekilde gelişmesi ve büyümesi anne baba adaylarının en önemli hedefleridir. Doğumdan sonra bebeklerin sağlıklı ve hızlı bir şekilde gelişmesini sağlayan en önemli etkenlerden biri anne sütü ile beslenmesidir.

Array

Doğumda Okunacak Ayetler ve Dualar

Doğumda okunacak ayetler ve dualar, doğum anının yaklaşması ve gebelik döneminin sona ulaşmaya başlaması ile birlikte anne adayları tarafından merak edilen konular arasında ilk sıralarda yerini almaktadır. Bu süreçte manevi yatırımlarda yapmak isteyen anne adayları, doğum sürecinin sorunsuz ve kolay bir şekilde tamamlanması için çeşitli dua ve surelerden destek almak istemektedir. 

Array

Gebelikte Kuru İncirin Faydaları

Gebelikte kuru incirin faydaları anne adayları tarafından sıklıkla merak edilen ve araştırılan konular arasında yer almaktadır. İncir, Güneybatı Asya ve Doğu Akdeniz bölgesindeki ağaçlarda yetişmekte olan bir meyvedir. Ağustos ayının başında olgunlaşmaya başlayan ve reyonlarda yerini almaya başlayan incir, tadıyla da damakları şenlendirmeyi başarmaktadır. Taze incir sezonu kısa bir sürece sahip olsa da, mevsiminde kurulan incirler tüm aylarda rahatlıkla tüketilebilmektedir. A, C ve B vitamini başta olmak üzere, demir, magnezyum, potasyum ve sodyum bakımından son derece zengin ve besleyici bir meyve olan incir, sağlıklı beslenme denildiğine ilk sıralarda yer almaktadır.

Array

Gebelikte Kuru Kayısının Faydaları

Gebelik döneminde anne adaylarının yaşadığı en önemli sorunlardan biri kabızlıktır. Kabızlık problemi, gebelik döneminde hormonları hızla değişmekte olan anne adaylarının çok daha farklı sıkıntılar ile karşı karşıya kalmasına neden olmaktadır. Gebelik dönemine anne adaylarının vücudunda, daha önce hiç karşılaşmadıkları ve görmedikleri birçok değişim hızlıca gerçekleşmeye başlamaktadır. Vücut yaşadığı değişimlere bağlı olarak çeşitli tepkiler vermektedir ve bunların en önemli olanlarından biri kabızlık problemidir.

Array

Gebelikte Folik Asidin Önemi

Gebelikte folik asidin önemi tüm anne adayları tarafından merak edilen konu başlıklarından biridir. Sadece gebelik döneminde değil gebe kalmayı planlayan tüm kadınlar için kullanılması gerekmekte olan folik asit, vücut için gerekli fazla kanın elde edilmesini sağlamaktadır. Gebelik döneminde özellikle ilk üç aylık dönemde anne adaylarının gün içinde 400 mcg folik asit tüketmesi önerilmektedir. Hamilelik düşüldüğü andan ilk trimester döneminin sonuna kadar kullanılması gereken folik asit miktarı, uzmanların uygun gördüğü bazı durumlarda değişkenlik gösterebilmektedir.

Array

Anne Karnında Ay Ay Bebek Gelişimi 

Anne adayları hamile olduklarını öğrendiği ilk andan itibaren, bebekleri için endişelenmeye ve onların gelişimini merak etmeye başlamaktadır. Bebeklerin nasıl gelişim gösterdiği, hangi ayda hareket etmeye başlayacağı, cinsiyetinin ne zaman belli olacağı, boyunun ne kadar uzadığı ya da kaç gram aldığı anne babaların en büyük merak konularındandır. Bebekler çeşitli nedenlere bağlı olarak erken ya da geç dönemlerde dünyaya gelebilmektedir. Fakat doğum süreçleri ve gelişim evreleri ne olursa olsun, tüm bebekler aynı gelişim süreçlerinden geçmekte ve dokuz aylık bu süreci tamamlamaktadır. Bu bağlamda anne karnında ay ay bebek gelişimi süreçlerini şu şekilde sıralamak mümkündür. 

Array

Bebeklerde Kalça Çıkıklığı

Bebeklerde kalça çıkıklığı, bölgedeki eklemlerin yapıları ile ilgili bir sağlık sorunu olarak tanımlanmaktadır. Küçük çocuklarda ve bebeklerde kalça ekleminin doğru bir şekilde gelişememesi sonucunda ortaya çıkmaktadır. Femur adı ile de bilinen uyluk kemiğinin, kalça ile birleşme alanı top şeklindedir. Bu alan ise kalça kemiğinde daire bir noktaya oturarak, eklem oluşturmaktadır. Bu eklem yapısı gereği soket ve top eklem olarak da bilinmektedir.

Array

Bahçıvan nedir? Bahçıvan Ne İşe Yarar?

Bahçıvan nedir; bahçıvanlık mesleği, bitkilerle çeşitlilik ve yaratıcılık sunan, modern teknoloji ve malzemelerin ustaca kullanılmasını gerektiren çok çeşitli bir faaliyet alanıdır. Bahçıvan; bahçıvan, bahçeleri, parkları ve yeşil alanları tasarlar, uygular ve bakımını yapar. Ağaçları ve çitleri kesmekle, çimleri abiçmekle ilgilenir, bitkilerin ve çiçeklerin büyümesini, sulama sistemlerini ve yeşilliği korumak için tüm önlemleri alır. Bir bahçıvan, bitki yetiştirme, dikim ve bitki üretimi için en önemli yöntemleri bilir ve her zaman sağlıklı, güçlü bitkileri garanti altına alarak mevsimler için belirtilen işlemleri gerçekleştirir.  

Array

Topuk Kanı

Bebeklerde yenidoğan dönemi, doğum anından sonraki ilk dört haftayı kapsamaktadır. Bu dönemde yenidoğan bebeklerin sağlığının tam olduğundan emin olmak adına bebeklere çeşitli test ve taramalar yapılır. Bu testlerden bir tanesi topuk kanı taramasıdır.

Array

Yenidoğan Bebeklerin İlk Banyosu Ne Zaman Olmalı?

Aylarca dünyaya gelmesini beklediğiniz minik bebeğiniz dünyaya gözlerini açtığında, anne babalar içinde yeni bir dönemin başlangıcına geçilmektedir. Anne babaların bu bağlamda çok panik yaşamakta ve birçok soruya cevap aramaktadır. Yenidoğan bebeklerin ilk banyosu ne zaman olmalı? sorusu da bu arayışlar arasında ilk sıralarda yer almaktadır.

Array

Yenidoğan Bebek Göbek Bakımı

Bebeklerini sağlıklı bir şekilde kucağına alan her anne baba, daha önce hiç hissetmediği bir sorumluluk duygusu altına girmektedir. Dünyaya gözlerini açan minik yavrularına her şeyin en iyisini verebilmek ve onlara en iyi şekilde bakmak isteyen aileler, birçok soruya en doğru cevabı bulmak için çeşitli araştırmalar yapmaktadır.

Array

Gebelikte Mide Bulantısına Ne İyi Gelir?

Hamilelik serüvenine başlayan birçok anne adayının en büyük sorunlarından biri mide bulantısıdır. Bu nedenle birçok anne adayı gebelikte mide bulantısına ne iyi gelir? sorusuna cevap aramaya çalışmaktadır. Nedeni kesin olarak bilinmeyen ve hamilelik döneminde değişen hormon seviyelerine bağlı olarak değişkenlik gösteren mide bulantısı sorunu, anne adaylarının özellikle ilk üç aylık dönemde yaşam kalitesinin düşmesine neden olmaktadır.

Array

Ataşehir Bebek Bakıcısı

Bebek bakıcısı, yanında aileleri olmadığında bebeğin bakımını üstlenen kişidir. Bebek bakıcısının işini en iyi şekilde yapabilmesi için, alanında bilgi sahibi olması gerekir.

Array

Yabancı Yaşlı Bakıcı

Yaşlı bakımı kişilerin hayatını doğrudan etkileyen ve oldukça fazla sorumluluk gerektiren bir durumdur. Yaşlı bakımı sırasında kişiler farklı bir kişinin desteğine ihtiyaç duyabilmektedir. Bu durumda kişiler genel olarak yalı ve ileri yaş grubundaki aile büyükleri için yaşlı bakıcısı desteği almak istemektedir. 

Array

Erkek Yaşlı Bakıcısı

Hastane ya da ev ortamında bakıma ihtiyaç duyan yaşlı kişilerin bakımını üstlenen aile bireyleri, kimi zaman bu sorumlulukları üstlenirken desteğe ihtiyaç duyabilmektedir. Bu durumda ailelerin en büyük yardımcıları yaşlı bakıcısı olarak hizmet veren kişiler olmaktadır. 

Array

Evde Yaşlı Bakıcı Neler Yapmalıdır?

Herkes yaşlılık dönemini sağlık açısından da ekonomik açıdan da rahat geçirmek ister. Ancak yaşlılık durumunda sağlık problemlerinin arttığı da bir gerçektir. Birçok yaşlı insan bu dönemi rahatsızlıklarla mücadele ederek geçiriyor. 

Array

Yaşlı Bakıcısının Görev Ve Sorumlulukları Nelerdir

Yapılan araştırmalar da, bakıcılık yapan personelin %50’si bakım konusunda zorluk yaşadığını tespit edilmiştir. Yoğun emek gerektiren bir sorumlulukları olduğu için birçok bakıcı fiziksel ve ruhsal gerilimler yaşamakta ve bundan ötürü işlerini yapmakta zorlanması.

Array

Yaşlı Bakıcısı Nasıl Bulunur ?

Evimizdeki yaşlı bireyler, bazı durumlarda bakıma ihtiyaç duyarlar. Böyle hallerde aileler bazen kendileri yaşlılara bakamaz ve profesyonel desteğe ihtiyaç duyarlar. Peki yaşlı bakıcı nasıl bulunur? 

Array

Yaşlı Bakıcısı Nedir? Ne İş Yapar?

Yaşlı bakıcısı nedir sorusu sıklıkla karşımıza çıkmaktadır. Yaşlı bakıcısı yaşlı insanların özel bakım ve gereksinimlerini karşılayan çalışanlardır. 

Array

Hasta Refakatçisi Nedir Görevleri Nelerdir?

Hasta refakatçisi bakıma ihtiyaç duyan hasta ya da yaşlı yakınlarının gerek evde gerekse de hastanedeki tüm ihtiyaçlarını karşılamakla yükümlü profesyonel kişilerdir.  Hasta refakatçileri evde bakım sürecinde hastalara en iyi hizmeti sunmayı taahhüt eder. 

Array

Evde Refakatçi

Hasta bakımı son derece özen, özveri, deneyim, şefkat ve sorumluluk gerektiren bir durumdur. Aile bireyleri, aile üyelerinden bir kişi hastalandığında tedavi sürecini yakından takip etmek ve o kişilerin her zaman yanında olmak istemektedir. 

Array

Hastanede Refakatçi

Refakatçi, hastanede yatan, bakıma ihtiyaç duyan ya da bakımı ile ilgilenilmesi gereken kişilerin yanında kalarak onların tüm sorumlulukları ile ilgilenen kişilere verilen isimdir. 

Array

Pandemi Süreci Refakatçi Hizmeti

Kişilerin karşılaşabileceği hastalık durumlarının nerede ve ne zaman ortaya çıkacağı belli olmamaktadır. Karşılaşılan bu hastalıklar kimi zaman kısa süreler içinde tedavi edilebiliyorken, kimi zaman kişiler hastanede uzun süreler kalmak zorunda kalabilmektedir. 

Array

Hastanede Refakatçi Kuralları Nelerdir ?

Hasta kişilere hastanede yardımcı olmak, onların bakımı ile ilgilenmek ve hastalara eşlik etmek ile görevlendirilmiş kişilerdir. Refakatçi olarak seçilecek kişilerin genelde hasta yakını olması beklenmektedir. 

Array

Erkek Hastalar Erkek Refakatçi Tercih Ediyor

Kişiler aile büyüklerini, hastalarını ya da bakıma ihtiyaç duyan sevdiklerini hastanede yalnız bırakmamak adına refakatçilerden destek almaktadır.

Array

Yatak Yaraları Nasıl İyileşir ?

Yatak yaraları nasıl iyileşir? sorusu hasta ya da yaşlı yakınlarının üzerinde uzun uzun araştırmalar yaptığı konular arasında yer almaktadır. Uzun süreler boyunca yatağa mahkum olmuş ve ileri yaştaki bireylerde daha sık rastlanmakta olan yatak yaraları, farklı sebeplerden dolayıda ortaya çıkabilmektedir. 

Array

Yabancı Uyruklu Hasta Bakıcısı

Yatağa bağımlı hastaların, uzun süren tedavilerden çıkan hastaların ya da özel bakım gerektiren bu gibi tüm hastaların son derece özenli ve titiz bir şekilde bakılması gerekmektedir.

Array

Hasta Bakıcısı Nedir?

Doktor ve hemşirelerin yönlendirmelerine göre  geçirilen operasyon sonrası veya kendi bakımlarını yapamayan yaşlı, yatalak hastaların, kişisel ihtiyaçlarını, ilaçlarını, yattığı odanın ve yatağının temizliği gibi hizmetleri yapmakla görevlendirilen sağlık çalışanlarına hasta bakıcı denir. 

Array

Koronavirüs Hasta Bakıcılığı

Birçok hasta bakıcı için koronavirüs salgını, günlük yaşama ve zihinsel duruma hâkim olan bir sorun olmaya devam ediyor. Doktorlar ve hemşireler Korona virüsünden giderek daha fazla etkileniyorlar. Alınacak koruyucu önlemlerin temel amacı standart hijyene uymaktır. 

Array

Hasta Bakıcı Fiyatları

Bir hasta bakıcı seçmenin birçok faydası vardır. Hasta bakıcılar zor durumda olan insanlara günlük olarak yardım eder ve neredeyse her zaman işin kişisel düzeyde çok tatmin edici olurlar.

Array

Doğru Hasta Bakıcı Seçmek Neden Çok Önemli?

Yaşamın ileriki dönemlerinde her ne kadar sağlıklı olmak için çok çabalasak bile ihtiyaçların karşılanamayacağı dönemler olabilir. Bu dönemler için hasta bakıcı ihtiyacı da doğabilir. Böyle bir durumda seçilecek olan hasta bakıcı seçiminin doğru yapılması gerekmektedir. 

Array

Yabancı Uyruklu Ev Yardımcısı

Ev yardımcıları kişilere gündelik tüm işlerinin yapımı konusunda yardımcı olmakta ve ev ile ilgili tüm sorumlulukları üstlenmektedir.

Array

Ev Yardımcısı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli

Ev yardımcıları belirli periyotlarla, düzenli olarak ya da yatılı olarak kişilere gündelik ev işlerinde yardımcı olmak amacı ile hizmet veren kişilerdir Temizlik, yemek, bulaşık ya da çamaşır gibi gündelik ev işlerini yapacak vakit ya da enerji bulamayan kişiler ev yardımcıları ile çalışmayı tercih etmektedir.

Array

Ev Yardımcısı Görev Tanımları

Çalışan kişilerin en büyük problemleri arasında, her şey işe ilgilenmek istemeleri fakat, ev işlerine ve diğer işlere tam anlamıyla vakit ayıramamaları yer almaktadır. Özellikle çocuklu kişiler, hem çocuk ve hem de ev işleri ile ilgilenmekte büyük sıkıntılar yaşamaktadır. 

Array

Ev Yardımcısı Çalışma Şekilleri

Ev yardımcıları kişilere günlük işlerde yardım etmek ve ev sorumluluğunu hafifletmek amacı ile hizmet veren kişilerdir. Ev yardımcılarının çalışma şekilleri kişilerin ihtiyaçları ve istekleri doğrultusunda değişkenlik gösterebilmektedir. Kişiler yapacakları görüşme sırasında buna karar vermekte ve ev yardımcısı çalışma şekilleri belirlenmektedir.

Array

Villa Yardımcısı

Villa, geniş bir bahçe ya da alanın içine inşa edilmiş olan, şehirden kısmen uzak, iki ya da üç katlı lüks ve geniş evlere verilen isimdir. Villa yardımcısı olmak bu nedenle son derece zorlu ve düzen gerektiren bir meslektir. Villa yardımcısı olarak görev yapacak kişiler işlerini belirli bir rutine oturtmadan, gelişigüzel hareket ettiğinde ev içinde düzen kurmayarak büyük sıkıntılar ile karşı karşıya kalabilmektedir. 

Array

Avrupa Ev Yardımcısı

Kadınlar günümüzde iş hayatında daha aktif rol oynamaları ve yoğun çalışmaları nedeni ile gündelik işlerin yapımında ya da düzenli olarak bir yardımcıya ihtiyaç duyabilmektedir. Bu bağlamda da popülerlik kazanmış olan ve başka kişiler içinde düzenli bir meslek haline gelen ev yardımcıları devreye girmektedir.

Array

Çamaşır Lekeleri Nasıl Çıkar?

Lekeler, kıyafetlerinizle vedalaşmanızı gerektirmiyor.  Gelişen kimya teknolojisiyle lekelerden tek ürünle kurtulmak mümkün oluyor. Ancak her zaman bu tip ürünler elinizin altında bulunmayabilir. Bu sebeple leke çıkarıcı olmadan leke çıkarma konusunu inceleyeceğiz. 

Array

Bahar Temizliği Nasıl Yapılır?

Kış aylarından çıkarken yapılan bahar temizliği aslında derin temizlik demektir. Kış boyunca fazla dışarı çıkılmadığı için evde zaman geçirilir. Bu yoğun kullanım sonucunda kirlenme kaçınılmazdır. Yaza girerken tertemiz bir ev isteyenler, bazen nereden başlayacağını bilemez. 

Array

Gündelikçi Bayanla Çalışmanın Avantajları

Çalışma hayatı, okul, çocuklar ya da rahatsızlıklar gibi etkenler fiziksel ve zihinsel yorgunluğa yol açar. Bu yorgunlukların üzerine bir de evdeki işleri düşünmek epey sıkıcı hale gelir. Böyle durumlarda ev işleri için temizlikçi ilanları ziyaret edilmeye başlar. 

Array

Çamaşır Yıkamanın Püf Noktaları

Yüksek bütçeler ayırarak alınan giysileri korumanın yolu, temizlik aşamasını doğru yapmaktan geçer. Her ne kadar işin büyük kısmını çamaşır makinesi hallediyor gibi görünse de, yıkayan kişinin bu konudaki bilgisi oldukça önemlidir.

Array

Üç Adımda Günlük Ev Temizliği

Bazen temizlik yapmak istesek de nereden başlayacağımızı bilemeyiz. En kolay şekilde temizlik yapmak için gereken üç adımda ev temizliği sayesinde siz de planınızı oluşturabilirsiniz.

Array

Gündelik Temizlikçi Ne İş Yapar?

Hayat çoğu zaman yetişemeyeceğimiz kadar hızlı akar. Temizlik yapmak, hayata yetişmeye çalıştığımız koşuşturma esnasında bizi daha da yorar. Tek başına yetişilemeyen işler için destek almak kadar doğalı yoktur.

Array

Çocuklara Uyku Eğitimi Vermenin Faydaları

Küçük çocukların ve bebeklerin, kaliteli ve iyi bir uyku becerisi kazanması adına kendi başına uykuya dalmasını sağlamak amacı ile verilen eğitim uyku eğitimi olarak adlandırılmaktadır. Bu eğitim sayesinde çocuklar gündüz kendileri uykuya dalabilmeyi ve geceleri ise deliksiz uyku sürdürebilmeyi öğrenmektedir.

Array

Bakıcının Çocuğa Kazandırması Gereken Davranışlar

Aileler çocukları doğduktan belirli bir süre sonra, çeşitli nedenlerden dolayı çocuklarını başka birine bırakmak zorunda kalabilmektedir. Yanında çocuğuna bakacak bir aile bireyi olmayan kişiler en doğru bakıcıyı seçebilmek adına büyük bir emek sarf etmekte ve en doğru kararı verebilmek adına büyük bir titizlik göstermektedir.

Array

Çocuklarda 3 Yaş Sendromu

Bebeklik döneminden sonra anne babaları en çok zorlayan dönemlerden biri iki yaş ve üç yaş geçiş dönemleridir. Çocukların benliklerini bulmaya başladıkları, kendilerini tanıdıkları ve çevrelerini keşfettikleri bu dönemler anne babalar için tam bir sınava dönüşmektedir.

Array

Çocuğa Tuvalet Eğitimi Vermenin Püf Noktaları

Tuvalet eğitimine başlamak erken çocukluk döneminin en önemli dönüm noktaları arasında yer almaktadır. Bu sürecin başlaması ile birlikte hem çocuklar büyük bir ağırlıktan kurtulacak hemde anne babalar, manevi ve maddi olarak rahatlayacaktır. 

Array

Çocuk Bakıcısı Seçerken Ailelerin Dikkat Etmesi Gerekenler

Anne babalar en değerli hazineleri olan minik yavrularını, kimi zaman büyük bir aile büyüğünün olmaması, aile büyüklerinden uzak olunması ya da aile büyüklerinin yeterince verimli olacağının düşünülmemesi nedeni ile çocukları için bakıcı bulmak zorunda kalmaktadır. 

Array

Çocukla Evde Kaliteli Zaman Geçirmek

Anne babaların çocuklarının yaş, gelişim ve istekleri doğrultusunda onların duygusal, bedensel ya da zihinsel gelişimini desteklemek adına oyunlar oynaması, etkinlikler yapması, bedenen ya da ruhen yanında olması kaliteli zaman geçirmek olarak adlandırılmaktadır. 

Array

Bebeğime Uyku Eğitimi Nasıl Verebilirim?

Bebeklerin vücudunda salgılanan büyüme hormonunun maksimum dereceye ulaşmış olduğu en verimli an dilimi uyku zamanlarıdır.

Array

Bebek Bakıcı Seçmenin Püf Noktaları

Günlerce, aylarca yolunu gözlemiş olduğunuz minik bebeğinizi kucağınıza aldığınızda, artık anne baba olduğunuzun tamamen farkına varmış ve büyük bir sorumluluğun altında olduğunuzu anlamış olursunuz. 

Array

Bebekler Ne Zaman Diş Çıkarır?

Bebekler dünyaya geldikten sonra ilk olarak ağızları ile etrafında bulunan nesneleri keşfetmeye başlarlar. Genellikle üç aydan sonra her bulduklarını ağızlarına götürmekte ve çevresinde bulunan nesneleri tanımak istemektedir. 

Array

Bebeklerde Zeka Gelişimi İçin Neler Yapılmalı

Anne baba olma yolunda ilerleyen tüm bireyler kendileri için en değerli canlı olan yavruları için her şeyin en iyisini istemekte ve bu konu üzerinde birçok araştırma yapmaktadır. Bebeklerin zeka gelişimi nasıl olur? 

Array

Ek Gıdaya Geçişte Annelere Hayat Kurtaran Tavsiyeler

Bebekler doğumdan sonraki ilk altı aylık dönemde ana besin kaynağı olarak sadece anne sütüne ihtiyaç duymaktadır. Bu süreç iki yaşına kadar uzatılabilmekte fakat, altı aydan sonra ek gıda serüvenine geçilmektedir. 

Array

Yenidoğan Bebek Bakımı

Yeni doğan bebek bakımı hakkında bilinmesi gereken tüm detayları, Bebek Bakıcısı hizmeti veren Bebek ve çocuk gelişimi uzmanlarımız tarafından derledik. İyi okumalar.

Türkiye'nin Bakıcı Platformu
Türkiye genelinde 3 Milyon bakıcı portföyü ve ve 10.000'den fazla bakıcı iş ilanı.