insanbul

Çocuk Bakıcısı İş İlanları

Çocuk bakıcısı, müşterilerimizin en değer verdikleri varlıklarına sizlerde destek olabilirsiniz. Çocuk bakıcı hizmetinizi müşterilerimizle buluşturuyoruz.
İş İlanı 457 İlan
Sırala:
listele listele
İstanbul Günlük Çocuk Bakıcısı
Ümraniye Şerifali'de haftanın 5 günü 1 buçuk ve 3 buçuk yaşındaki çocuklarla ilgilenecek tecrübeli oyun ablası arıyoruz. (08.00/16.00)
Aktif
20.000 TLTL - 22.000 TLTL / Ay
Bursa Yatılı Çocuk Bakıcısı
Bursada 10 aylık ikiz bebeklere bakacak tecrübeli referanslı 40 yaş üstü bebek bakıcısı arıyoruz.
Aktif
25.000TLTL - 30.000TLTL / Ay
İstanbul Yatılı Çocuk Bakıcısı
Villada oturuyorlar, 3 kişilik aile, 3 yaş çocukları kreşe gidiyor, ev işleri ve yemek yapabilecek hafta içi izin kullanacak öz bakımına önem veren adaylar başvurabilir.
Aktif
24.000TL - 27.000TL / Ay
Kocaeli Yatılı Çocuk Bakıcısı
4+1 dubleks, 3 kişilik aile, 4.5 yaş kreşe giden çocukları var, okula götürüp getirilecek, ev işlerine destek olunacak. 15günde 2 gün izin veriliyor.
Aktif
TL - 800$TL / Ay
İstanbul Tam Zamanlı Çocuk Bakıcısı
3 kişilik aile, 1.5 yaş çocuk ile ilgilenebilecek ve anneye destek olabilecek birini arıyoruz. Anne hamile. Haftanın 6 günü 09.00-18.00.
Aktif
20.000TL - 22.000TL / Ay
Antalya Yatılı Çocuk Bakıcısı
Antalyada 4+1 müstakil 1 buçuk yaşındaki kız çocuğu ile igilenecek tecrübeli ev yardımcısı çocuk bakıcısı arıyoruz.
Aktif
25.000TLTL - 25.000TLTL / Ay
İstanbul Yatılı Çocuk Bakıcısı
4 yaş kreşe giden ikizler ve 2.5 yaş erkek çocuk var. Oyun ablası arıyoruz, evde 1 oyun ablası ve 1 ev yardımcısı var.
Aktif
20.000TL - 25.000TL / Ay
Ankara Yatılı Çocuk Bakıcısı
2 yaş çocukları ile ilgilenebilecek aileden biri gibi olacak bir abla arıyoruz.
Aktif
23.000TL - 27.000TL / Ay
İstanbul Günlük Bebek Bakıcısı
Bağcılar'da haftanın 5 günü 2+1 dairede 15 aylık kız çocuğu ile ilgilenebilecek tecrübeli referanslı çocuk bakıcısı arıyoruz. 08.00/17.30
Pasif
20.000 TLTL - 22.000 TLTL / Ay
İstanbul Yatılı Çocuk Bakıcısı
3+1 daire, 4 kişilik aile, 2 yaş çocuk ile ilgilenebilecek ve ev işlerine destek olabilecek tecrübeli adaylar başvurabilirler.
Pasif
25.000TL - 30.000TL / Ay
İstanbul Yatılı Çocuk Bakıcısı
Florya'da 4,5 aylık ve 2 yaş çocuklarla anneyle beraber ilgilenebilecek, yemek ve günlük toparlama yapabilecek yardımcı arıyoruz.
Pasif
25.000TL - 30.000TL / Ay
İstanbul Yatılı Çocuk Bakıcısı
3+1 daire, 3 kişilik aile, 3.5 yaşında haftanın 3 günü kreşe giden çocuklarını okula götürüp getirecek ve ev işlerine destek olabilecek birini arıyoruz.Bir kedi bir köpek var evde.
Pasif
23.000TL - 25.000TL / Ay

Aradığın İşi Bulamadın Mı?
Biz Bulalım!

Aradığınız işi senin için biz bulalım.

Çocuk Bakıcısı Olmak İster misiniz ?

Çocuk bakıcısı olmak ile ilgili olarak muhtemelen aklınızda bir fikir oluşmuş, çocuk bakıcısı iş ilanları araştırmaları yapıyor fakat tereddütte olabilirsiniz. Ya da çocuk bakıcısı olmayı istiyor fakat iş bulmakta sıkıntı yaşıyor olmanız da mümkün. Aslında çocuk bakıcılığı için aklınızdaki bir çok tereddüt yersizdir ve size harika bir iş fırsatı sunabilir. Temel çocuk bakımı hakkında bilgi sahibi olmanız ya da bu konuda bir eğitim almaya, işi öğrenmeye gönüllü olmanız yeterlidir. Üstelik bunun için çok fazla bir efor sarf etmek de gerekmez. Çoğunlukla bilinen ya da kolayca öğrenilebilen temel bakım bilgisi ile harika bir işe sahip olabilirsiniz. Çocuk bakıcısı olmayı düşünüyorsanız, merak ettiğiniz bir çok konuyu sizin için derledik. İşte merak edilenler;

Kimler Çocuk Bakıcısı Olabilir ?

Kimlerin çocuk bakıcısı olabileceğiyle ilgili olarak aslında herhangi bir sınırlama yoktur. Genç ya da yaşça büyük olmanızın da pek bir önemi yoktur. Kimi aileler çocukları için daha iyi anlaşabilecekleri düşüncesiyle gençleri tercih ederken kimi aileler ise daha tecrübeli olmalarına dayanarak yaşça büyük kişileri çocuk bakıcısı olarak tercih edebilmektedirler. Özellikle yurt dışında bu iş için hem kadın hem de erkekler çocuk bakıcısı olarak tercih edilebiliyorlar. 

İşte çocuk bakıcısı olmak için uygun kişiler;

 • Temel çocuk bakımı verebilenler,
 • Çocuğun duygusal dünyasını anlamaya istekli olanlar,
 • Çocuk ile iletişim kurma ve empati yapabilme becerisi bulunanlar ve buna istekli olanlar,
 • Çocuğun beslenmesi ve kişisel temizliğine gerekli önemi gösterebilirim diyenler,

Bu bahsedilen özelliklere sahipseniz, ideal bir çocuk bakıcısı olabilirsiniz.

Çocuk Bakıcısı Ne İş  Yapar ? 

Bir çocuk bakıcısının yerine getirmesi beklenen en birincil görevi çocuğun ihtiyaçlarına uygun bir bakımın ona verilmesidir. Çocuk bakıcısının vereceği bakım çocuğun yaş aralığına göre değişir. 0-1 yaş temel yeni doğan bebeğe verilecek bakım ile 1-3 yaş çocuk bakımı ve çocuk bakıcısından beklenenler birbirinden farklıdır. Çocuk bakıcısı 0-1 yaş bebeklerde tercih edilirse yatılı çocuk bakıcısı olarak ve ya belli saatler içinde beslenme, uyku ve alt değiştirme gibi konularda özenle işini yaparken 1 yaş sonrası bebek ve çocuklarda artık çocuk bakıcısının temel bakımın yanı sıra oyun oynama ve çeşitli faaliyetleri birlikte gerçekleştirme ya da çocuğu parka çıkarmak gibi görevleri olur. Bazen çocuk bakıcılarından basit ev işlerine yardımcı olması da beklenebilir. Bu durum tamamen iş sahibi ile yaptığınız anlaşmaya bağlıdır, ev işlerine hiç dahil olunmayabilir.

Neden Çocuk Bakıcısı Olmalısınız ?

Çocuk bakıcısı olmanın bir çok avantajlı yönü bulunur. Özellikle son yıllarda bu işi yapmaya oldukça rağbet bulumaktadır. Çocuk bakıcılığı işini seçmeniz için sebepleri sizin için sıraladık;

 • Dünyanın neresine giderseniz gidin kolayca yapabileceğiniz bir iştir. Aranan birkaç özellik dışında eğitim durumu ve yabancı dil bilmenin önemli olmadığı bir iş olduğundan her yerde kolayca iş bulabilirsiniz.
 • Ücret bakımından sizi tatmin edecek bir iştir.
 • Bazı aileler yatılı çocuk bakıcısı ararlar, böylece ekstra kira, mutfak gideri gibi harcamalardan kurtulursunuz.
 • Çocuklarla vakit geçirmek çoğu zaman yetişkinlerle çalışmaktan çok daha kolaydır, iş hayatının stres ve yorgunluğu ile alakalı dertleriniz olmaz.
 • Çocuklar sizi manevi yönden çok güçlü bir şekilde tatmin ederler. Onlarla vakit geçirerek para kazanmak sahip olabileceğiniz en harika fırsattır.

Çocuk Bakıcısının Sahip Olması Gereken Kişisel Özellikler ?

Bir çocuk bakıcısı ilk ve en öncelikle şefkatli bir kişiliğe sahip olmalıdır. Çocukların yanında ebeveynleri yokken en çok ihtiyaç duydukları özelliğiniz sizin şefkatli yönünüzdür. Bunun yanında eğer çocuk bakıcılığı yapmak istiyorsanız elbette sabırlı olmak da sizin anahtar özelliğiniz olacaktır. Çocuklar zaman zaman duygu değişimi yaşayabilir ya da bir takım konularda inat gösterebilir. Onların henüz gelişmekte olan duygularında bu değişimler son derece normaldir. Sabırlı bir kişiyseniz bu durumlarda süreci mükemmel bir şekilde yönetebilirsiniz. Yine onlara karşı ilgili olmalı, hislerini önemsemelisiniz. Bu şekilde sizi kendilerine yakın hissedeceklerinden, beraber geçireceğiniz süreç boyunca kesinlikle keyif alacak, bir iş ilişkisinden daha fazlasını, merhamet ve sevgi duygularını onlara karşı hissedeceksiniz. Onların yaptıklarına ve söylediklerine karşı ilgili olmalı ve onları her zaman fark etmelisiniz. Çocuk bakıcısı arıyorum diyen her ebeveynin sizde arayacağı en kıymetli özellikler bunlardır

Çocuk Bakıcısının Alması Gereken Eğitimler?

Bir çocuk bakıcısının eğitim alması aslında zorunlu ya da kesinlikle gerekli değildir. Ancak alacağı eğitim ya da eğitimler onu diğer çocuk bakıcılarından çok daha farklı kılacaktır. Ailelerin öncelikli tercihleri eğitim almış tecrübeli çocuk bakıcısı olmaktadır. Çocuk bakıcısı olmak istiyor fakat hangi eğitimleri alacağınızı bilmiyor ya da karar veremiyor olabilirsiniz. İşte alabileceğiniz eğitimlerden bazıları şöyle; üniversite bünyelerinde bulunan 0-36 ay çocuk bakım programlarına dahil olabilir ve sertifikanızı alabilirsiniz. Yine MEB onaylı çocuk bakım kursları bulunmaktadır. Bunların yanında üniversitelerin çocuk gelişimi bölümleri açık öğretim kapsamında okunabilmektedir. Halk eğitim ve İşkur bünyesinde de çocuk bakım kursları yer almakta olup bu alternatifler de değerlendirilebilir.

Çocuk Bakıcısının Sorumlulukları Nelerdir?

Çocuk bakıcısı iş ilanları araştıranlar bilmelidirler ki, her şeyden önce ebeveynlerinin olmadığı vakitte çocuğun güvenliğini sağlamakla yükümlüdür. Ev içinde ve dışında mutlaka çocuğun emniyet içinde olduğundan emin olmalı, tehlike arz edebilecek tüm durumlara karşı uyanık olmalıdır. Bunun dışında çocuğun yaşının gerekliliklerine ve ihtiyaçlarına uygun olarak beslenmesi çocuk bakıcısının sorumluluğundadır. Sağlıklı gıdalar vermeye dikkat etmeli ve öğünlerini aksatmamalıdır. Yine çocuğun tuvalet ihtiyacını vaktinde karşılamasına yardımcı olmak, öz bakımını gerçekleştirmek, görevi dahilinde ise banyo ihtiyacını karşılamak ya da karşılamasına yardımcı olmak, oyun ihtiyacını görmek ve onunla birlikte oyun oynayarak kaliteli vakit geçirmesine katkıda bulunması gerekir. Her çocuğun hareket ve temiz hava ihtiyacı da bulunduğundan ailenin bu konuda talebi varsa parka ya da dışarıya çıkarmak da çocuk bakıcısının sorumluluğundadır.

Çocuk Bakıcısı Arayan Ailelere Nasıl Ulaşılır?

Çocuk bakıcısı arıyorum diyen aileler ile sizleri buluşturuyoruz. Eğer çocuk bakıcısı olmak istiyorsanız ve bu konuda kararlıysanız öncelikle bu konuda kendi özelliklerinizden emin olmalısınız. Taşıdığınız kişilik özelliklerinizin çocuk bakıcısı olmaya son derece uygun olduğunu düşünüyorsanız en güvenli ve rahat şekilde sizler ve çocuk bakıcısı arayan aileler arasında köprü oluyoruz. Aradığınız çocuk bakıcılığı fırsatını bizimle yakalamak isterseniz ofisimize müracaat etmelisiniz. Bunun için sitemizde yer alan bilgiler aracılığıyla bizlere ulaşmanız mümkündür. Müracaatınızla birlikte bilgilerinizi aldıktan sonra sizleri gerekli kontrollerden geçiriyoruz. Kontroller sonucunda çocuk bakıcılığı yapmaya uygun iseniz sizler ve çocuk bakıcısı arayan aileleri buluşturuyoruz. Güvenle çocuk bakıcısı olmak için bize ulaşabilirsiniz

Avrupa Çocuk Bakıcısı İş İlanları

Yurt dışında yaşamanın oldukça çok avantajları vardır. Bunların pek çoğu reddedemeyeceğiniz kadar büyük fırsatlardır. Ancak yurt dışına çıktıktan sonra iş bulmak hem zordur, hem de pek çok ülke tarafından kabul görmezsiniz. Fakat belli bir iş kapsamında, çalışmak üzere gidiyor olmak hem resmi makamlarca kabul görür, hem de oldukça güvenlidir. Böylece siz de maddi kaygılar taşımadan güvence altında olabileceğiniz şekilde yurt dışına yerleşirsiniz. Hayaliniz yurt dışına yerleşmek, Türkiye dışına taşınmak olabilir. Eğer böyle bir hayaliniz var ise aradığınız fırsat çocuk bakıcılığı ile sizin olabilir. Biz, Avrupa ülkelerine çocuk bakıcısı göndermekteyiz. Almanya, Hollanda, Fransa, İsviçre, Londra ve Bulgaristan başta olmak üzere pek çok ülkeye çocuk bakıcısı veriyoruz. Yurt dışı hayalinizi hemen gerçekleştirmek üzere çocuk bakıcısı olarak gitme fırsatını değerlendirebilirsiniz

Ailelerin Çocuk Bakıcısından Beklentileri Nelerdir ?

Ailelerin çocuk bakıcısından ilk ve en önemli beklentisi güvenilir olmalarıdır. Bunun yanında çocuk bakımından anlayan kişilerle çocuk bakıcısı olarak çalışmak aileler için oldukça önemlidir. Çocuklarının sağlığı ve güvenliği olmazsa olmazlarıdır. Çocuk beslenmesinde dikkat edilecek hususları bilen, mümkünse acil durumlarda ilk yardım verebilmek üzere ilk yardım kurallarını bilen kişilerle çalışmayı tercih edebilirler. Bazı aileler için bakıcının yatılı kalabiliyor olması önemlidir, bazı aileler ise bunu tercih etmeyebilirler. Çocuk ile kurulacak iletişimin güçlü olmasını isterler ve bunun için iletişim becerisi yüksek kişileri çocuk bakıcısı olarak seçebilirler. Onlarla oyun oynayabilen, empati kurabilen, huzur içinde ve kesinlikle sert olmadan gerekli disiplini sağlayabilen kişileri ararlar. Bakıcı seçilecek kişinin öfkeli bir yapıda olmaması, sabırlı bir kişiliğe sahip olmasını beklerler. Tüm bu özellikler aileler bakımından ideal bir bakıcıyı tanımlayabilir.

Çocuk Bakıcısı İş İlanları için bize başvurabilirsiniz.

Çocuk bakıcısı olmak istiyor fakat işe nereden başlayacağınızı bilemiyor olabilirsiniz. Size bu amaç kapsamında yol göstericilik yapıyoruz. İlanlarımız ile binlerce aile ve çocuk bakıcısını buluşturuyoruz. Sitede yer alan çocuk bakıcısı iş ilanları size uygunsa ve beğenirseniz sitemizde yer alan bilgiler üzerinden bize ulaşabilir, ilanlar ile ilgili bilgi alabilir ve bu iş fırsatını yakalayabilirsiniz

Çocuk Bakıcısı Olarak İş Arıyorum

Çocuk bakıcılığı konusu üzerinde ciddi bir şekilde düşünüyor ve çocuk bakıcısı olarak iş arıyorum diyor olabilirsiniz. Bu konuda sizlere olabildiğince yardımcı oluyoruz. Sitemiz üzerinden ilanlar ile aradığınız fırsatı bulabilir, çocuk bakıcısı olabilir ve kendinize düzenli bir gelir oluşturabilirsiniz. Tüm detaylar ve ilanlar için bize ulaşabilirsiniz.

Çocuk bakıcısı olarak iş arıyorum diyor, ama hala istekleriniz doğrultusunda iş bulmakta sıkıntı yaşıyorsanız hemen firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. Ofisimizde hizmet vermekte olan danışmanlarımız bizlere getirdiğiniz Cv'lerinizi inceleyerek sizlere en uygun iş ilanlarını sunmaktadır. Sayısız çocuk bakıcısı iş ilanı içinde, kesinlikle zaman kaybetmeden kendinize en uygun olan aileyi seçerek, görüşmelere bir adım önde katılma şansını yakalayabilirsiniz. Profesyonellik denildiğinde akla ilk gelen firmalar arasında ilk sıralarda yer almamız sayesinde, bizleri tercih ederek sizlerde diğerlerine göre bir adım önde olma şansını yakalayabilirsiniz. 

Çocuk Bakımı Ücretleri

 • Gündüzlü çalışan çocuk bakıcısı ücretleri 5500 ile 7500 arası.
 • Yatılı çalışan çocuk bakıcısı ücretleri 7000 ile 15000 arası
 • Türk bakıcı ücretleri 8000 tl ile 20000 tl arası
 • Filipinli çocuk bakıcısı ücretleri 1000 $ ile 1500 $ arası
 • Afrikalı çocuk bakıcısı ücretleri 500 $ ile 1000 $ arası
 • Türkmenistanlı çocuk bakıcısı ücretleri 7000 tl ile 15000 tl arası
 • Özbekistan’lı çocuk bakıcısı ücretleri 7000 tl ile 15000 tl arası
 • Kırgızistanlı çocuk bakıcısı ücretleri 7000 tl ile 15000 tl arası

Çocuk Bakıcısı Olmak İçin Ne Yapmalısınız ?

Çocuk bakıcısı olarak çalışmak için ofisimize gelip insan kaynakları uzmanlarımız İle bire bir mülakat gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Türk olarak çalışmak isteyen adayların adli sicil kaydının bulunmaması, Yabancı olarak çalışmak isteyen adayların ikamet izni ve referans verebilmesi şartı İle işe alım süreciniz başlamaktadır. Gerekli kontroller sağlandıkltan sonra aileler ile tanışma ve görüşme süreçleri başlamakta. Akabinde anlaşılırsa sözleşme ile işe başlıyorsunuz. 4904 sayılı kanun gereği iş arayandan ücret almak yasaktır.

 

Aklınıza Takılan

Sık Sorulan Sorular

İş İlanları Hakkında Aklınıza Takılan Her Sorunun Cevabını Burada Bulabilirsiniz.

Evet ofisimize gelip gerekli kontrollerden geçtikten sonra çocuk bakıcısı olarak yönlendirebiliyoruz.

Oturma izniniz varsa tabiki çocuk bakıcısı çalışabilirsiniz.

Evinize yakın gündüzlü çocuk bakımı işi bulmak istiyorsanız ofisimize gelip kayıt olmanız gerekmektedir.

Türkiye Cumhuriyetinde iş ve işçi bulma faaliyetleri yasalar ile düzenlenmiştir. Elemandan ücret almak yasal değildir.

Ofisimize gelip gerekli kontrollerden geçmeyen çocuk bakıcıları ile çalışmıyoruz.

Çocukları seviyor ve bu konuda tecrübeniz var ise tabiki bulabilirsiniz.

Web sitemizde bulunan telefon numaralarından mesai saatleri içerisinde bize ulaşabilirsiniz.

İnsanbul insan kaynakları ve danışmanlık ltd ştı Türkiye iş kurumu tarafından verilen 1111 Numaralı izin belgesi ile faaliyet göstermektedir.

İkamet izni olmayan yabancı uyruklu çocuk bakıcıları ile çalışmıyoruz.

Toplu taşıma olarak bakırköy metro istasyonuna 100 metre incirli metrobüs durağına 100 metre, Açık adresimiz web sitemizinn iletişim kısmında mevcut.
Türkiye'nin Bakıcı Platformu
Türkiye genelinde 3 Milyon bakıcı portföyü ve ve 10.000'den fazla bakıcı iş ilanı.