insanbul

Refakatçi İş İlanları

Refakatçi hizmeti vermek isteyen siz değerli çalışanlarımızı bu alanda eleman arayan müşterimizle refakatçi ilanı verenlerle buluşturuyoruz.
İş İlanı 9 İlan
Sırala:
listele listele
İstanbul Yatılı Hasta Bakıcısı
Ataşehir'de, hastanede tedavi gören, 70 yaşında 65 kilo kısmi felç olan anneye bakabilecek, refakat edebilecek tecrübeli birini arıyoruz. 26 gün çalışılacak, 4 gün izin kullanılacak.
Pasif
25.000TL - 30.000TL / Ay

Aradığın İşi Bulamadın Mı?
Biz Bulalım!

Aradığınız işi senin için biz bulalım.

Refakatçi Olmak İster Misiniz ?

Refakatçi olarak çalışmak ister misiniz? o zaman tamda doğru adrestesiniz. İnsanlar çeşitli nedenlere bağlı olarak hasta aile büyüklerinin bakımı sırasında refakatçilerden destek almak isteyebilmektedir. Refakatçiler, kişilerin hayat şartlarını kolaylaştırmak, omuzlarındaki yükü hafifletmek, yaşlı ve hasta kişilerin tüm bakımını üstlenmek amacı ile hizmet veren kişilerdir. Refakatçiler hasta yakınlarının istek ve talepleri doğrultusunda tam zamanlı ya da yarı zamanlı olarak çalışabilmektedir. Refakatçi olarak çalışmak son derece özen ve sorumluluk gerektiren bir iş koludur. Kişiler bu alanda doğru bir aile ya da firma ile çalışma konusunda zorluk yaşayabilmektedir. Firmamız ise refakatçi olarak çalışmak isteyen kişilere güvenli ve hızlı bir şekilde iş bulma konusunda destek vermektedir. Sizlerde refakatçi olarak hizmet vermek istiyorsanız, firmamız ile iletişime geçebilirsiniz

Kimler Refakatçi Olabilir ?

Kimler refakatçi olabilir ? sorusunun cevabı, refakatçi olarak hizmet vermek isteyen tüm insanların merak konuları arasında yer almaktadır. Refakatçi olarak hizmet vermek isteyen kişilerde bulunması gereken en önemli özellik şüphesiz ki sabırdır. Kişiler yaş aldıkça bir çocuktan beter, alıngan ve hassas bir hal almaktadır. Yaşlılar istemeden de olsa sürekli memnuniyetsiz ve her olaya karşı çıkma gibi durumlar sergileyerek, karşılarındakilerin zor durumda kalmasına neden olabilmektedir. Hele bu kişilerin birde hasta olduğu göz önüne alındığında, hastaların çok nazlı ve zorlu olduğu unutulmamalıdır. Refakatçi olmak isteyen kişilerin öz becerileri gelişmiş, güvenilir, sabırlı, iletişim kuvveti güçlü ve iradeli olması gerekmektedir. Ayrıca refakatçi olarak hizmet vermek isteyen kişiler kesinlikle ilk yardım eğitimi almalı ve ilk yardım konusunda bilgi sahibi olmalıdır. 

Refakatçi Ne İş Yapar ?

Refakatçi olarak iş bulmak isteyen kişiler görev ve sorumlulukları hakkında çeşitli araştırmalar yapmaktadır. Bu bağlamda refakatçi ne iş yapar? sorusu hakkında araştırmalar yapan kişiler, çeşitli sorumluluk ve yükümlülükler ile karşılaşmaktadır. Refakatçi olacak kişiler, hasta ya da yatalak durumda olan ve hastanede kalan kişilerin yanında kalmak ve onların tüm sorumlulukları ile ilgilenmek gibi konularda hizmet vermektedir. Hastaların durumunu takip etmek, sorumluluklarını üstlenmek, herhangi bir olumsuzluk halinde aile bireylerine ya da ambulansa haber vermek, ilaçlarını vermek ve doktor ile sürekli iletişimde olarak gerekli takipleri sağlamak refakatçilerin görev ve sorumlulukları arasında yer almaktadır. Refakatçilik bu alanda ilgi ve alaka duyan kişiler için son derece geniş bir iş kolu olsa da, oldukça zorlu ve sorumluluk gerektiren bir meslek koludur. 


Neden Refakatçi Olmalısınız ?

Neden refakatçi olmalısınız sorusuna verilecek birçok cevap bulunmaktadır. Yaşlılar ile ilgilenmeyi seven, sabırlı ve şefkatli kişiler için en gözde mesleklerden biri olan hasta refakatçiliği, son dönemlerde bir ihtiyaç değil zorunluluk haline gelmiş durumdadır. Kadınların iş hayatında daha aktif rol oynaması ve ileri yaştaki hasta aile büyüklerinin yalnız kalma durumunun olumsuz sonuçlar doğurabilme ihtimali, hasta refakatçiliği mesleğine olan talebin artmasına neden olmaktadır. Hasta refakatçiliği mesleğini yapacak kişiler büyük sorumluluklar ile karşı karşıya kalmakta ve bu nedenle üstlendikleri sorumluluklar sayesinde maaşları, sorumlulukları ile doğru orantılı artış göstermektedir. Sizlerde hastalar ile ilgilenmeyi seviyor, gerekli sabır, öz güven ve yeterliliğe sahip olduğunuzu düşünüyorsanız, Firmamıza başvurarak refakatçi olarak hizmet vermeye başlayabilirsiniz. 

Refakatçinin Sahip Olması Gereken Kişisel Özellikler ?

Hasta refakatçisi, özellikle bakıma ihtiyaç duyan hasta kişilerin ve yaşlıların, hastanede ya da evde tüm ihtiyaçlarının karşılanması adına hizmet veren alanında uzman kişilere verilen isimdir. Refakatçiler hastalar ile birebir ilgilenmekte ve onların en iyi hizmeti alması adına ellerinden geleni yapmaktadır. Refakatçi olarak hizmet verecek kişilerde bulunması gereken bazı kişisel özellikler bulunmaktadır. Refakatçinin sahip olması gereken kişisel özellikler şu şekilde sıralanmaktadır. 

  • Refakatçiler sabırlı olmalı ve yaşlılar ile nasıl iletişim kuracağını bilmelidir.
  • Refakatçi olarak hizmet verecek kişiler, güler yüzlü olmalı ve ilk yardım konusunda eğitim almış olmalıdır. 
  • Ayrıca refakatçiler kesinlikle dikkatli çözüm odaklı olmalıdır. 

Refakatçinin Alması Gereken Eğitimler?

Refakatçi, yaşlıların, hastaların ve yatalak hastaların bakımını üstlenen ve onların her an güvende olması adına hizmet verecek kişilerin meslek adıdır. Kişiler refakatçi olmak için çeşitli eğitimler almalı ya da bazı sertifikalara sahip olmalıdır. Refakatçinin alması gereken eğitimler şu şekilde sıralanabilmektedir. Refakatçi olmak için ilgili meslek liseleri ya da yüksek okulların Yaşlı Hizmetleri bölümünden mezun olmak ve Yaşlı Hizmetleri alanında seminerler ya da kurslar almış olmak gerekmektedir. Ayrıca refakatçi olarak hizmet verecek kişilerin ilk yardım eğitimi de alması gerekmektedir. Refakatçi olmak son derece sabır gerektiren ve zorlu bir iş olması nedeni ile bu mesleği yapacak kişilerin kesinlikle eğitimli olması gerekmektedir.

Refakatçinin Sorumlulukları Nelerdir?

Refakatçiler yani hasta bakıcıları, ileri yaştaki yaşlı ya da hasta kişilerin ihtiyaçlarını karşılamak adına hizmet vermektedir. Hastaların yemek yemesinden tuvalete gitmesine, ilaç içmesinden diyet listesine kadar birçok konuda kişilere destek olmak ve tüm gün onlara eşlik etmekle görevli refakatçilerin sorumluluk alanı oldukça geniştir. Refakatçinin sorumlukları nelerdir sorusunun tam cevabını şu şekilde yanıtlamak mümkündür. 

  • Yaşlı ve hastaların ilaçlarının içmesine yardım etmek ve düzenli olarak içmelerini sağlamak
  • Gerekli hallerde kişilerin doktorları ile direkt iletirim kurmak ve gerekli kontrolleri sağlamak
  • Acil durumlarda ilk yardım müdahalesi yapabilmek, aile bireylerini ya da ambulansı aramak
  • Kişilerin şeker ya da tansiyon gibi sorunlarını takip etmek ve düzenli olarak gerekli ölçümleri yapmak 
  • Hastaların yaraları bulunuyorsa bu yaralara pansuman yapmak, yatalak hastaların bakımını üstlenmek
  • Kişilerin gündelik tüm ihtiyaçlarını karşılamak ve onlara tüm gün eşlik etmek

Refakatçi Arayan Hastalara Nasıl Ulaşılır?

Refakatçi olarak hizmet vermek, yaşlılara ya da hastalara günlük bakım yaparak onların ihtiyaçlarını karşılamak isteyen kişiler, zaman zaman güvenli ve düzenli bir iş bulma konusunda çeşitli zorluklar yaşabilmektedir. Refakatçi olarak iş aramakta olan kişiler, refakatçi arayan hastalara nasıl ulaşılır? sorusunun cevabını da bulmaya çalışmaktadır. Firmamız tamda bu noktada devreye girerek, bakımını üstleneceğiniz hastaları bulmanız konusunda sizlere büyük kolaylıklar sunmaktadır. Gerekli niteliklere sahip ve refakatçi olarak hizmet vermek isteyen kişilerin yapması gereken tek şey, ofisimiz ile iletişime geçmek ve danışmanlarımızın gerekli kontrolleri yapmasını beklemek. Danışmanlarımız gerekli kontrolleri yaptıktan ve uygunluğunuzu resmileştirdikten sonra en kısa sürede yeni işiniz ile buluşmanızı sağlayacaktır. 

Refakatçi İş İlanları

Refakatçi, hasta ve bakıma muhtaç kişilerin tüm sorumluluklarını üstlenen ve hastaların tedavi sürecinde hastalar ile ilgilenmekte olan kişilere verilen isimdir. Refakatçi olarak hizmet verecek kişilerin donanımlı ve eğitimli olması, son derece önemlidir. Kişiler gerekli hallerde refakatçi bulma konusunda çeşitli sıkıntılar yaşamakta ve zorluğa düşebilmektedir. Firmamız bu bağlamda İstanbul içi Avrupa ve Asya yakalarında bulunan tüm semt ve hastanelere hasta refakatçisi hizmeti vermektedir. Firmamızın sunmuş olduğu bu hizmet kişilerin üzerindeki sorumlukların hafiflemesini ve omuzlarındaki yükün kaldırılmasını sağlamaktadır. Sizlerde hasta refakatçisi ihtiyacınızda refakatçi iş ilanları bölümünü inceleyebilir ya da ofisimize gelerek bizlerden destek alabilirsiniz. 

Hastaların Refakatçiden Beklentileri Nelerdir ?

Hasta refakatçisi, hastaların ihtiyaçlarının karşılanması ve sorumluklarının üstlenilmesi amacı ile hizmet veren, genel olarak hastanede hasta ve yakınlarına destek olan kişilere verilen isimdir. Hastaların refakatçilerinden bekledikleri çeşitli davranış ve sorumluklar bulunmaktadır. Hastaların refakatçiden beklentileri nelerdir? sorusunu şu şekilde cevaplamak mümkündür. Hastaların refakatçilerinden beklentilerinin başında, sabırlı ve anlayışlı olmaları gelmektedir. Hastalar özellikle ilaç takibi, pansuman, doktor iletişimi, sağlık kontrolleri gibi konularda detaylı bilgi sahibi olmalarını ve gerekli takibi yapmalarını beklemektedir. Sizlerde beklentilerinizi en tatmin edici şekilde karşılayacak ve herhangi bir olumsuzluk durumunda sizleri en hızlı şekilde bilgilendirecek bir refakatçi desteği almak için, firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.  


Refakatçi İş İlanları için bize başvurabilirsiniz.

Hasta bakımı oldukça zahmetli ve özen gerektiren bir iş olması nedeni ile kişiler özellikle hastanede yatmakta olan hastaları için refakatçi desteği almak istemektedir. Genel olarak çalışan be hastasının yanında kalacak biri olmayan kişilerin tercihi olan refakatçiler, gün içinde hastaların bakımı ve tüm ihtiyaçları ile doğrudan ilgilenen kişiler olmaktadır. Firmamız refakatçi olarak hastanelerde görev yapmak isteyen kişilerin, en hızlı ve güvenli şekilde belirttiği kriterlere uygun bir işe kavuşması adına hizmet vermektedir. Refakatçi olarak hizmet vermek isteyen kişilerin iş ilanlarımızı beğenmesi ve bizler ile iletişime geçerek bilgilerini aktarması yeterli olacaktır. Ofisimizde hizmet vermekte olan danışmanlarımız gerekli kontrolleri sağladıktan sonra, sizlerin en hızlı şekilde dilediğiniz işe kavuşmanızı sağlamaktadır. 

Refakatçi Olarak İş Arıyorum

Günümüzde özellikle kadınların iş hayatında çok daha aktif bir şekilde rol almaya başlaması özellikle ileri yaştaki aile büyüklerinin hastalanma gibi durumlarında çeşitli sıkıntılar yaşanabilmesine neden olmaktadır. Kişiler hasta yakınlarının yanında kalacak bir akraba, eş ya da dost bulamadıklarında, günümüzde her geçen gün daha da artmaya başlayan refakati hizmetinden faydalanmak istemektedir. Refakatçi olarak hizmet veren kişiler ise bu konuda ihtiyaç sahibi ve doğru aileler ile çalışma konusunda çeşitli arayışlar içine girmektedir. Firmamız tamda bu noktada refakatçi olarak iş arayan kişilerin, çok daha kolay bir şekilde iş bulabilmesini desteklemek amacı ile hizmet vermektedir. Refakatçi olarak iş arıyorum diyorsanız, olmanız gereken yer tam olarak burasıdır. Firmamız refakatçi olarak hizmet vermek isteyen kişilerin, sahip olmak istedikleri işleri en kısa sürede elde etmelerini sağlamaktadır. Bu konuda yapmanız gereken tek şey, iş ilanlarımızı beğenmek ve bilgileriniz ile ofisimizi ziyaret etmek. 

 

Aklınıza Takılan

Sık Sorulan Sorular

İş İlanları Hakkında Aklınıza Takılan Her Sorunun Cevabını Burada Bulabilirsiniz.

Evet ofisimize gelip gerekli kontrollerden geçtikten sonra refakatçi olarak yönlendirebiliyoruz.

Oturma izniniz varsa tabiki refakatçi olarak çalışabilirsiniz.

Hastane karşılıyor, Hastanenin karşılamadığı durumlarda aile karşılıyor.

Refakatçinin önemeleri günlük olarak yapılıyor.

Ofisimize gelip gerekli kontrollerden geçmeyen refakatçiler ile çalışmıyoruz.

Refakatçi olarak daha önceden tecrübeniz var ise tabiki bulabilirsiniz.

Web sitemizde bulunan telefon numaralarından mesai saatleri içerisinde bize ulaşabilirsiniz.

İnsanbul insan kaynakları ve danışmanlık ltd ştı Türkiye iş kurumu tarafından verilen 1111 Numaralı izin belgesi ile faaliyet göstermektedir.

İkamet izni olmayan yabancı uyruklu refakatçiler ile çalışmıyoruz.

Toplu taşıma olarak bakırköy metro istasyonuna 100 metre incirli metrobüs durağına 100 metre, Açık adresimiz web sitemizinn iletişim kısmında mevcut.
Türkiye'nin Bakıcı Platformu
Türkiye genelinde 3 Milyon bakıcı portföyü ve ve 10.000'den fazla bakıcı iş ilanı.