insanbul

Filipinli Bakıcıların Temel Özellikleri

Filipinli Bakıcıların Temel Özellikleri

Aileler çeşitli nedenlerden dolayı filipinli bakıcı ile çalışmak isteyebilmektedir. Bu bağlamda çocuk bakıcıları ile çalışan aileler, sayısız fayda elde etmekte ve birçok sorumluluğun hafiflemesini sağlamaktadır.

Aileler ile senkronize bir şekilde ilerlemekte olan çocuk bakıcıları, çocukların rehberliğini yapmalarının yanı sıra onların gelişimini de son derece olumlu bir yönde etkilemektedir. Tamda çocukların gelişim süreci söz konusu olduğunda bakıcı seçiminin ve Filipinli bakıcıların önemi devreye girmektedir.


Filipinli bakıcı temel ve kişisel özellikleri sayesinde diğer bakıcılardan ayrılmayı ve tüm dikkatleri üzerlerine çekmeyi başarmaktadır. Son senelerin en gözde ve popüler bakıcılık hizmetleri arasında yer alan Filipinli bakıcıların temel özellikleri ailelerin, anne ve babaların dikkatlerini çekmeyi başarmaktadır.

Yabancı dil konusunda son derece profesyonel olan, disiplinli, sevecen, eğitimli ve özellikle yatılı kalma konusunda ailelere büyük avantajlar sunan Filipinli bakıcılar, oldukça eğitimli ve donanımlı kişilerdir. Yabancı bakıcılar ile çalışmak çocukların eğitim hayatına ciddi oranda bir katkı sağlamakta, yabancı dillerinin gelişmesini ve donanımlı bireyler olabilmelerini sağlamaktadır. Son dönemlerin en sık tercih edilen bakıcıları arasında yer alan Filipinli bakıcıların temel özellikleri şu şekilde sıralanabilmektedir.
 • Filipinli bakıcılar belirli bir düzene sahip, düzenli ve disiplinli kişilerdir.
 • Çocuk gelişimi konusunda çeşitli eğitimler almış olan Filipinli bakıcılar, hangi yaş grubundaki çocuğa nasıl yaklaşılması gerektiğini en doğru şekilde bilmektedir.
 • Filipinli çocuk bakıcıları, minyon ve dinamik yapıları sayesinde, çocukların enerjik yapısına kolaylıkla uyum sağlayabilmektedir.
 • Yabancı dil konusunda oldukça donanımlı olan buı kişiler, sahip oldukları kültür gereği pozitif, güler yüzlü, iyiliksever ve hoş görülü bir yapıya sahiptir.

Filipinli Bakıcıların Kişisel Özellikleri

Filipinli bakıcıların son dönemlerde ciddi bir popülerlik kazanmasını sağlayan en önemli etkenlerden biri bu kişilerin temel ve kişisel özellikleridir. Asya kökenine sahip olan bu kişilerin yaşam temeli saygı ve sevgi ile kişilere yaklaşmaktan oluşmaktadır. Bu özellikleri sayesinde bakıcılık için en ideal kişiler olan Filipinli bakıcılar, çocukların gelişimine de ciddi oranda katkı sağlamakta ve ailelerin üzerindeki birçok yükün hafiflemesini sağlamaktadır. Çocuk bakıcılığı konusunda ideal kişiler olan Filipinli bakıcıların kişisel özelliklerini şu şekilde sıralamak mümkündür.
 • Filipinli bakıcılar güler yüzlü, sakin, sabırlı, nazik ve şefkatli kişilerdir.
 • İletişime son derece açık olan bu kişiler, birçok durumda pozitif bir imaj çizebilmektedir.
 • Sorumluluk sahibi olan Filipinli bakıcılar, çalışkan ve son derece dürüst bir yapıya sahiptir.
 • Öz denetim ve sorumluluk sahibi olmalarının yanı sıra, son derece enerjik olan Filipinli bakıcılar, çalışma konusunda ailelere kesinlikle sorun çıkartmamakta ve kontrol istememektedir.
 • Ayrıca bu kişiler olumlu yaklaşım ve davranışları sayesinde çocuklar için çok iyi bir rol model görevi üstlenmektedir.

Filipinli Bakıcı Ücretleri

Filipinli bakıcılar ülkemizde son dönemde oldukça talep görmeye başlamıştır. Sahip oldukları özellikler, güler yüzlü olmaları, donanımlı, eğitimli, otoriter ve nazik yapıları sayesinde çocuk gelişiminde çocukların temel özelliklerini en doğru şekilde kazanmalarını sağlayan ve anne babalara çeşitli avantajlar sunan Filipinli bakıcılar, kesinlikle profesyonel kanallar tarafından bulunmalıdır. Alelade ilan sitelerinden ya da kulaktan duyma kanallar yolu ile bulunan bakıcılar çeşitli sorunlar yaşamanıza neden olabilmektedir.

Filipinli bakıcı arayışı içine girdiğinizde İşkur istihdam Bürolarına bağlı olan firmamız gibi profesyonel kanallar ile iletişime geçmeniz en doğru desteği almanızı sağlayacaktır. Filipinli bakıcıların hizmet bedelleri çeşitli birçok kritere bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Bakıcıların ücretlerinin belirlenmesini sağlayan en önemli nokta bakıcıların hangi zaman dilimlerinde hizmet vereceği ya da yatılı kalıp kalmayacağıdır.

Yatılı bakıcılar diğer bakıcılara gör daha fazla ücret talep edebilmektedir. Bunun en önemli nedeni ise bu kişilerin sadece çocuk bakımı ile değil basit ev işleri ile de ilgilenecek olmalarıdır. Bu bağlamda filipinli bakıcı ücretleri aileler ve bakıcılık yapacak kişiler arasındaki gerçekleşecek mülakat sırasında konuşulan istek ve talepler doğrultusunda belirlenebilmektedir.

Filipinli Bakıcılar İle Çalışmanın Avantajları

Çocuk bakımı konusunda yabancı bir kişiden destek almak isteyenlerin ilk tercih sıralarında yer almayı başaran Filipinli çocuk bakıcıları, birçok konuda diğer bakıcıların önüne geçmeyi başarmaktadır. Yapıları, nezaket anlayışları, eğitimleri, tecrübeleri ve gelişmiş yabancı dilleri sayesinde çocuklar kadar ailelere de sayısız kazanım getiren Filipinli bakıcılar ile çalışmanın avantajlarını şu şekilde sıralamak mümkündür.
 • Filipinli bakıcılar çocuklara karşı oldukça ılımlı yaklaşmaktadır ve son derece cana yakın bir yapıları vardır. 
 • Bu kişiler çalışma planı oluşturmadan önce aileler ve çocukların isteklerini tamamen belirleyerek bir plan hazırlamaktadır.
 • Filipinli çocuk bakıcıları çocuk gelişimi ve pedagojik eğitimler konusunda son derece başarılı ve bilgili kişilerdir.
 • Minyon bir yapıya sahip olan Filipinli bakıcılar, çocukların peşinde kolaylıkla koşturabilmekte ve enerjileri kolay kolay tükenmemektedir.
 • Aldıkları kültür gereği son derece nazik bir yapıya sahip olan bu kişiler aileler ile son derece uyumlu bir iletişim kurmasına ek olarak, çocuklarında nazik bir yapıya sahip olmasını ve genel kültür bilgilerini temelden almalarını sağlamaktadır.

Filipinli Bakıcı
Türkiye'nin Bakıcı Platformu
Türkiye genelinde 3 Milyon bakıcı portföyü ve ve 10.000'den fazla bakıcı iş ilanı.